facebook

Закон України про 342 євро на рік за авто з іноземними номерами все ще можливий

46 переглядів

Нагадаємо, що нещодавно керівник фракції Народний Фронт Максим Бурбак та депутат Віталій Корчик зареєстрували у парламенті законопроект, мета якого – запровадити плату за користування українськими дорогами для автомобілів з іноземною реєстрацією.

Це викликало масове невдоволення власників таких автомобілів з багатьох областей України. 25 травня вони провели акцію протесту поруч з приміщенням Верховної Ради. Десятки автомобілістів перекрили рух на вулиці Грушевського, протестуючи проти законопроекту Бурбака-Корчика.

Вони вимагали ухвалити законопроект №5567 про врегулювання транзиту і тимчасового ввезення автомобілів з іноземною реєстрацією для особистого користування за певну плату.

Однак, незважаючи на протест автомобілістів, комітет з податкової і митної політики Верховної Ради України підтримав законопроект № 4932. Члени комітету рекомендували схвалити законопроект за основу.

Тож цілком можливо, що парламентарі схвалять цю норму. А держава суттєво поповнить бюджет за рахунок власників автомобілів з іноземною реєстрацією.

Слід зазначити, що законопроект №4932 стосується всього транспорту, який перетинає державний кордон України. Автори документа пропонують вдвічі підняти ставки єдиного збору в пунктах пропуску, а також ввести нову платну категорію – для автомобілів повною масою до 3,5 тонн з кількістю місць не більше 9-ти.

Але в першу чергу “новації” торкнуться тих, хто має автомобіль на іноземній реєстрації, в тому числі “пересічників”.

Нардепи пропонують ввести подобову оплату за перебування автомобіля з іноземною реєстрацією на території України. Від 2 євро за добу до 342 євро за рік.

– По-перше, це європейська норма, – пояснює свою позицію у Facebook Максим Бурбак. Автомобілі іноземців, які в’їжджають на територію європейської держави, мають сплачувати внесок за користування дорогами цієї країни. Законопроектом 4932 пропонується запровадити таку ж норму і в Україні. Ці гроші спрямовуватимуться в Дорожній фонд, який запрацює з 2018 року, підуть на ремонт і будівництво наших доріг, на підвищення безпеки руху . І це буде чесно стосовно понад 9 млн автовласників українців, які після прийняття безвізу з 11 червня цього року можуть поїхати до країн Європи і будуть сплачувати за користування їхніми дорогами. По-друге, сума до сплати символічна для європейців (які будуть платити ці внески), за 1 день 2 євро, за тиждень – 7 і т.д. Є бонус – чим довше вони перебуватимуть в Україні, тим менша плата».

Свою позицію з даного питання озвучив Президент України Петро Порошенко. Він сказав, що має намір ліквідувати схеми ввезення автомобілів на іноземній реєстрації. Порошенко зазначив, що подібні схеми, за якими ввозять нерозмитнені автомобілі в Україну, є нечесними по відношенню до інших автовласникам.

– Повинна бути наша спільна позиція, щоб одні не були дурніші, а інші розумніші, – сказав Порошенко.

Цікаво, що законопроект про плату за іноземні номери не всім видався жахливим. Ось який комент можна прочитати на одному з форумів:

– Було 5 днів законних, тепер рік законний за 340 €, а це дешевше ніж авто розмитнити, краще в рік платити 340 €. Пересічнікам хреново, а тим хто хоче іномарку за 1000 € добре, тому що у нас такі іномарки в 5-8 разів дорожче. Це сприятиме здешевленню авто на ринку. Наприклад: нафіг мені потрібен форд мондео 2005 р за 7000 $, я куплю його за 1500 $ і буду платити в рік по 400 $, потім продам такому ж халявщиків за 1500 $ і він нехай катається).

Тож законопроект №4932 все ж пішов у роботу – документ наразі доопрацювують, щоб узгодити деякі норми, що стосуються іноземного комерційного транзитного транспорту. Але збір на нерозмитнені автомобілі, скоріш за все, буде введений, – вважають експерти.

Щодо легалізації всіх автомобілів на іноземній реєстрації, що знаходяться в Україні – то і такий проект розглядається. Але, ймовірно, він стосуватиметься лише автомобілів, що не досягли 10-річного віку. Для власників більш старих авто доведеться обирати – або позбавлятися їх, або сплачувати у казну податки та збори.

Leave a Reply

Your email address will not be published.