facebook

Які місця найбезпечніші для різних видів транспорту

175 переглядів

Вибрати абсолютно безпечні місця в транспорті неможливо, оскільки ризик стати жертвою катастрофи залишається завжди.

Але його можна мінімізувати, вибравши для себе сидіння, яке, згідно зі світовою статистикою, обіцяє вам найбільші шанси на виживання.

автомобіль

Для початку розповімо про найбезпечніші місця в автомобілі – деяких вони здивують. Ви, мабуть, будете солідарні з тим, що найбільше пасажири авто не люблять бути затиснутими посередині на задньому сидінні: це і фізично незручно, і в цілому ніяково. Але виявилося, ми даремно уникаємо це місце абсолютно даремно – адже воно найбезпечніше в машині.

Чому саме посередині? Саме таке місце залишиться відносно ізольованим, якщо ви потрапите під пряме зіткнення на перехресті, яке припадає на бічну сторону автомобіля. Ну а якщо зіткнення трапиться «лоб в лоб», то ця частина машини буде найменше деформована.

Найнебезпечнішим місцем в автомобілі вважається переднє місце поруч з водієм: ухиляючись від загрози, що насувається, він інстинктивно поверне автомобіль в сторону від себе, підставивши сусіда під удар. З цієї ж причини, якщо заднє середнє місце зайняте, краще сісти зліва від нього, відразу за водієм.

Маршрутне таксі

Кількість різноманітних маршрутів, розклад поїздок і невисока вартість проїзду робить маршрутки одним з найпривабливіших видів міського громадського транспорту. Однак вони ж визнані і одними з найнебезпечніших засобів пересування, які найчастіше страждають в автокатастрофах.

Розташування місць в різних типах маршрутних таксі теж буває різним, але в цілому найбезпечніші місця в такому транспорті – це місця, розташовані спиною до напрямку руху на салон. По-перше, вони часто знаходяться прямо позаду водія, і вище ми описали, чому це зменшує ризик серйозних травм. По-друге, що сидять на цих місцях пасажирів при зіткненні не викинуть вперед, як тих, хто сидить у напрямку руху маршрутки, а просто притисне до стінки сидіння.

Ще непогані місця в маршрутці – місця в середині салону з боку проходу.

За аналогією з автомобілем, небезпечніше за все в цьому транспорті сидіти на передньому сидінні біля водія, а також у вікон і дверей, які можуть розсипатися на скла і сильно вас порізати. Це відноситься і до маршруток типу «Газель», і до «Пазік», і міні-автобусів типу «Богдан».

Тролейбус і міський автобус

Через низьку вартість проїзду велика кількість жителів міст використовує для переміщення по місту тролейбуси. Незважаючи на їх громіздкість і в деяких випадках неповороткість, тролейбуси вважають досить безпечним міським видом транспорту через невисоку швидкості їзди, якщо порівнювати з автобусами, маршрутками і автомобілями.

Попитом користуються і довгі міські автобуси, які мало не залежать від електропостачання, але планування місць в такому транспорті мало чим відрізняється від тролейбусної. Тому найбезпечніші місця в транспорті і для автобусів, і для тролейбусів однакові – місця посередині з правого боку, які розташовані біля проходу. Зустрічна смуга руху проходить зліва, тому при зіткненні шанси травмуватися на цих сидіннях зменшуються. А найнебезпечніші місця в тролейбусі знаходяться біля вікон і дверей – через близьке сусідство зі склом.

Потяг

Поїзд і зовсім вважається одним з найбезпечніших видів транспорту, що пізнається в порівнянні з іншими засобами пересування. Однак самі по собі поїзда теж не рідко потрапляють в аварії, і причин цьому може бути багато: поломка техніки, несправність залізничного полотна, недбалість ЖД-працівників, природні катаклізми, зіткненні з автомобілем на переїзді і т. Д. В залежності від типу аварій та найбезпечніші місця в транспорті будуть трохи відрізнятися.

Але якщо постаратися вибрати такі собі універсальні безпечні місця в поїзді, то радимо придивитися до місць в середньому вагоні складу, зокрема, місця в середині вагона. Небезпечно їхати в першому і в останньому вагонах, оскільки при аварії їх може просто-напросто зім’яти або винести з рейок.

літак

Коли мова заходить про найбезпечніші місця в літаку, у експертів все ще виникає безліч розбіжностей, але в цілому найменш небезпечними прийнято вважати місця в хвості літака: близько 69% пасажирів, що знаходяться в цій частині авіалайнера, за статистикою виживає. До того ж, більш безпечні ті місця в небесному транспорті, які знаходяться ближче до проходу.

Куди небезпечніше брати квиток в середину або в передню частину літака. З одного боку, пасажири середній частині знаходяться найближче до дверей, що може посприяти їх порятунку. З іншого боку, на цьому ж рівні розташовані крила літака, а поруч з ними – паливний резервуар, який здатний спалахнути.

Leave a Reply