facebook

Яке світло краще – у ксенонових фар чи у світлодіодних?

277 переглядів

Багато хто вже помітив, що світловий день став коротшим, а ввечері буває хочеться поліпшити ефективність роботи фар свого автомобіля. Але який спосіб доопрацювання ефективніший – встановлення ксенону чи світлодіодних ламп?

Яким фарам віддати перевагу автолюбителю, так щоб комфортно було під час їзди по дорозі не тільки йому, а й іншим учасникам дорожнього руху?
У чому відмінності пропонованих на ринку фар? На сьогоднішній день основний вибір автолюбителів в цьому питанні представлений галогенними і ксеноновими лампами. Всі вони спочатку не відповідають параметрам заданих держстандартом, але при цьому виробники застосовують кілька перевірених способів, які дозволяють таким фарам максимально добре освітлювати дорогу водію, та не засліплювати водіїв зустрічних авто.

Джерелом світла в галогенній лампі є вольфрамова нитка розжарення. Щоб уникнути випаровування сильно розігрітого металу внутрішній простір лампи заповнюється галогенними парами, у якості яких застосовують йод або бром. Повністю відповідають єдиному державному стандарту лампи з потужністю 55 Вт. Показники світлової зони такої лампи становлять 22 Лк, що дозволяє їй не сліпити водіїв зустрічних автомобілів. Є лампи з великими показниками потужності – 100 Вт, вони під вимоги єдиного стандарту не потрапляють. Різниця в яскравості світла, для сидячого за кермом автомобіля не помітна, але зустрічні водії будуть засліплені, оскільки для таких фар показники норми перевищуються в два рази.+

Ксенонові лампи влаштовані зовсім за іншим принципом, в них відсутня нитка розжарювання, а джерелом світла виступає, перебуваюча під високою напругою електрична дуга, незважаючи на візуальну яскравість ксенонового світла, в числовому вираженні він складає всього лише 20 Лк, але при цьому зона засліплення показує перевищення норми відразу в чотири рази. Регулюванню дана фара піддається погано, і налаштувати її точно завдання складне і для професіоналів. За показниками розсіювання, світло, що випромінюється ксеноновою лампою, має більший радіус і є менш спрямованим, а тому робити це доводиться штучним шляхом, вбудовуючи спеціальну лінзу, яка і збирає світло від лампи, направляючи його на дорогу.
Ксенонові фари при їх забрудненні істотно збільшують ступінь розсіювання. Щоб уникнути створення такого небажаного ефекту виробники автомобілів автоматично відправляють в комплект до ксенонових фар автоматичний коректор світла і омивач самої поверхні фар.

Leave a Reply

Your email address will not be published.