facebook

Як не платити за парко-місце: 8 ознак незаконної парковки

65 переглядів

Київські автомобілісти створили пам’ятку про те, коли плата за паркування є незаконною.

Як відомо, платні парковки в місті (не тільки в столиці, в будь-якому населеному пункті країни) повинні відповідати певним вимогам, закріпленим в постанові Кабміну №1342 “Про затвердження правил паркування транспортних засобів”. Київські активісти створили пам’ятку колег-автомобілістів, яким саме критеріям повинні відповідати законі парковки, на яких є підстави стягувати (і платити) плату за стоянку.

Пам’ятка складається з восьми пунктів, за якими слід перевірити парковку перед тим, як платити за парко-місце. Як правило, дуже небагато міських парковок відповідають всім цим вимогам. А значить, вони незаконні і платити за стоянку на них не варто. Роздрукуйте або збережіть в телефоні цю листівку і не соромтеся її показати кожен раз, коли паркувальник пропонує вам заплатити. І платіть тільки в тому випадку, якщо всі вимоги виконані. Інакше ви цілком можете звернутися в міліцію з заявою про вимагання грошей.

Правда, якщо стоянка все-таки відповідає всім вимогам постанови Кабміну, а ви відмовитеся платити за неї, працівник ДАІ має право оштрафувати вас на суму від 8 до 12 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (136 -204 грн.). Про це свідчить ст. 152 ч. 1 Кодексу про адміністративний правопорушення.

Leave a Reply

Your email address will not be published.