facebook

Як нас дурять: на які хитрощі готові автошахраї?

123 переглядів

Не всі можуть собі дозволити купити машину в фірмовому салоні, тому хтось купує з рук, хтось – через інтернет …

Біда в тому, що такими шляхами замість авто ви купуєте кота в мішку – шахраї не дрімають. Як не помилитися і виїхати на новому, справді «чистому» автомобілі?

З рук на руки

За даними начальника МРЕВ ДАІ УМВС Росії по Амурській області Олексія Ежевского, продавець авто «чистий», якщо він:

1. Представляє всі документи на машину на вимогу покупця.

2. Розповідає про плюси і мінуси машини – в ідеалі і про те, скільки аварій і ремонтів вона перенесла.

3. Погоджується проїхати в ГИБДД для перевірки достовірності документів та номерів на агрегаті.

4. Разом з покупцем становить у нотаріуса договір купівлі-продажу.

Продавець зробить все, щоб угода відбулася. Автошахраї ж відразу відмовляються від перевірок і роблять все, щоб угоду оформити на місці без третіх осіб.

У Мережі не потрапити в мережі

Дуже часто автошахрайством в інтернеті йде через розміщення інформації про продаж на сайтах безкоштовних оголошень.

Приклад № 1.Продавец на сайті «вішає» оголошення про продаж. Шахрай телефонує йому по телефону і нібито для перерахування грошей просить повідомити номер банківської карти і код на зворотному боці картки. Маючи повний доступ до вашого «кишені», шахрай краде гроші через різні платіжні системи.

Приклад № 2. Шахрай дає оголошення про продаж неіснуючого авто. Дзвонить потенційний покупець, обговорюючи умови покупки. Зловмисник переконує покупця зробити передоплату за авто. І якщо ви це зробили, телефон «продавця» стає недоступний.

Продавець зробить все, щоб угода відбулася. Автошахраї ж відразу відмовляються від перевірок і роблять все, щоб угоду оформити на місці без третіх осіб.

Приклад № 3. Продавець переконує покупця, що саме на цю машину черга бажаючих, але всіх можна обійти, внісши заставу. Отримавши гроші, «продавець» знов-таки зникає.

Приклад № 4. Продавець каже покупцеві, що власник авто за кордоном. Але якщо повністю або частково заплатити за машину, господар примчиться в Росію на переоформлення документів … І знову «продавець» пропадає.

Приклад № 5. Продавець пропонує покупцеві пройти по посиланню, щоб підтвердити покупку або ознайомитися з додатковою інформацією про машину. При переході необхідно відправити СМС з кодом підтвердження. Само собою, СМС виявляється платним.

Куди скаржитися?

Якщо ви стали жертвою шахраїв, пишіть заяву в найближче відділення міліції або повідомляйте за телефоном 102. Заява потрібно супроводити доказами: роздрукованими скриншотами листування і оголошення, персональними даними зловмисника (П.І.Б., адреса, номер телефону, банківської карти), чеками або квитанціями про оплату. Варто зробити нотаріальні копії всіх документів, вони можуть стати в нагоді для суду. Якщо шахрай обчистив вашу банківську карту, потрібно звернути ще й в банк для блокування рахунку.

Leave a Reply

Your email address will not be published.