facebook

Вражаюче: «Одеський «Автохаб» — це інноваційний сервіс розмитнення вживаних авто»

240 переглядів

Експрес-сервіс «Автохаб», що розпочав свою роботу у Одеському порту, – це інноваційний проект, який системно вирішує всі питання, що виникали при імпорті вживаних авто. Про це 8 вересня після спільного з прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом відкриття «Автохабу» в Одесі заявив голова Одеської ОДА Максим Степанов.

«Створення такого експрес-сервісу, як «Автохаб» у форматі єдиного вікна для оформлення продукції, яка в’їжджає в Україну, є пріоритетом для української митниці. Це перший пілотний проект, і я вважаю, що нам і надалі треба розбудовувати одеську митницю, яка є надпотужною в масштабах України. Треба зробити якісний сервіс для всіх груп товарів, щоб люди, які займаються бізнесом, не мали жодних підстав у когось щось просити чи давати хабарі», — зазначив Володимир Гройсман на відкритті нового сервісу в Одеському порту.

У свою чергу, говорячи про передумови створення «Автохабу», Максим Степанов зазначив, що завезення людиною чи компанією іномарки займало тижні і означало «пройти сім кіл пекла».

«Про сім кіл – не жартую, бо це як раз кількість відомств, причетних до процесу розмитнення і реєстрації авто. Зрозуміло – корупції на цьому шляху достатньо. Але виявилося, що знайти нормальне рішення, яке влаштує і бізнес, і державу, можливо», — заявив він.

За словами Степанова, в Одеській області представникам бізнес-асоціацій, обладміністрації та митниці не тільки вдалося знайти спільну мову, але й у короткі строки реалізувати справді інноваційний проект.

«У травні разом з керівником Одеської митниці Олександром Власовим та представником Європейської бізнес-асоціації Віктором Берестенком ми обговорили ситуацію. І вже сьогодні створений експрес-сервіс «Автохаб» у форматі «єдиного вікна» для розмитнення і реєстрації вживаних авто — максимально швидко і без бюрократичної тяганини та корупції. Для цього в хабі працюватимуть представники відразу 7 органів та установ. Раніше всі відомства, задіяні в цьому процесі, перебували в різних місцях Одеси», — зазначив голова ОДА.

Як розповів Степанов, «Автохаб» буде працювати наступним чином: авто в контейнерах доставлятимуть на територію «Автохаба». Після розмитнення автомобіль відправлятимуть на спеціальний майданчик для огляду профільними службами, а власник подаватиме митну декларацію. Також на місці він отримає свідоцтво про реєстрацію, реєстраційні номери будь-якого регіону України і навіть за необхідності зможе провести техобслуговування машини на СТО. Планова пропускна здатність хабу – 50-100 автомобілів на день, весь процес займатиме близько години-півтори. Працюватиме «Автохаб» без вихідних, з 9 до 21 години.

«Зараз морем в Україну прибувають лише близько 30% усіх авто. Розраховую, що відкриття «Автохаба» істотно змінить це співвідношення, від чого Одеський регіон, безумовно, тільки виграє», — підкреслив Степанов.

Leave a Reply

Your email address will not be published.