facebook

Вчені знайшли спосіб збільшити термін служби батарей для електромобілів

37 переглядів

Дослідники з британського Уорікського університету продемонстрували нову систему «розумної» електромережі, завдяки якій енергія від непрацюючих електричних транспортних засобів могла б перекачуватися назад в мережу для харчування великих будівель, при цьому залишаючи достатню потужність для щоденних поїздок. Дослідження також показало, що цей підхід може збільшити довговічність літій-іонного акумулятора автомобіля.

Нове дослідження відкриває шлях для технології «автомобіль-мережа» (vehicle-to-grid, V2G), в якій «розумна» мережа розраховує, скільки енергії потрібно індивідуальному транспортному засобу для щоденних поїздок і скільки енергії можна безпечно витягти, повернувши назад в мережу.

Прототип системи підрахував, що великий будинок Уорікського університету може харчуватися від електромобілів, припаркованих на території кампуса. При щоденному використанні транспортний засіб споживає від 21 до 38 відсотків енергії акумулятора. Симуляція роботи нової системи показала, що віддача від 40 до 48 відсотків заряду батареї назад в мережу може скоротити неминучу усадку потужності і вимивання енергії батареї приблизно на 6 і 3 відсотки відповідно. Таким чином, витяг цієї потужності не тільки не зашкодила батареї, але і фактично поліпшила їх загальну довговічність.

Дослідники з нетерпінням очікують часу, коли власники електричних транспортних засобів зможуть не тільки продовжити термін служби батарей електрокарів, а й заробляти на передачі частини електроенергії для живлення локальних енергомереж.

Leave a Reply

Your email address will not be published.