facebook

В Японії почалися випробування безпілотних міні-автобусів

39 переглядів

В Японії почалися випробування безпілотних міні-автобусів

 
Систему автономного водіння на невеликих автобусах, що працюють на газу, відчуває компанія SB Drive. Тестування безпілотників проходить в малонаселених районах. Планується, що випробування на дорогах загального користування пройдуть в 2018 році.

Компанія SB Drive початку випробування технології автономного водіння на невеликих автобусах в малонаселених районах Японії – ця місцевість відмінно підходить для таких експериментів. Компанія розраховує розширити можливості громадського транспорту в сільських районах, додавши в нього штучний інтелект. Судячи з відео, це не трендові електробуси без керма і педалей, а звичайні автобуси, що працюють на газу. У ролику повідомляється, що вони можуть їхати «досить швидко» на відміну від дуже повільних безпілотників EasyMile, які проходять випробування в Гельсінкі.

У 2018 році компанія планує випробувати систему автопілота на дорогах загального користування, а в 2020 році вийти на ринок з комерційною пропозицією. Технологію також планується використовувати на вантажних автомобілях, пише TechCrunch.

Розробкою безпілотних автобусів займаються не тільки в Японії. У січні пройшли випробування безпілотних маршруток Arma в Лас-Вегасі. У лютому на розвиток технології 200 млн рублів отримала російська Volgabus. Цього року електробуси Olli зі штучним інтелектом Watson запустять на території університетів в Майамі і Лас-Вегасі, після чого творці проекту обіцяють запустити його в Європі.

Компанія SB Drive – це спільне підприємство японської Softbank і Advanced Mobility, створене в минулому році для розробки технології автономного управління громадським транспортом. Нещодавно організація отримала $ 4,4 млн інвестицій від Yahoo Japan, однією з найвпливовіших технологічних компаній в Японії. Щоб зберегти контрольний пакет акцій SoftBank довелося докапіталізувати ще $ 1,7 млн, тепер частка компанії в бізнесі становить 51,1%, Yahoo Japan належить 48,6% акцій, а Advanced Mobility – 0,3%.

Крім збільшення капіталу компанії, Yahoo може стати важливим стратегічним партнером – компанія планує пов’язати автопілот SB Drive з сервісом Yahoo Maps, а також використовувати супутні дані про погоду, транспортному потоці і дорожніх подіях для допомоги в плануванні маршруту.

Leave a Reply

Your email address will not be published.