facebook

В Україні спростили розмитнення автомобілів

4 062 переглядів

«АвтоХаб» – сервіс, який об’єднує в собі сім державних і приватних структур, що працюють за принципом «єдиного вікна». Пілотний проект відкритий в Одеському морському порту.

Процес розмитнення автомобілів, що прибувають морським шляхом, тепер виглядає так:

• вивантаження з контейнерів на території «АвтоХаба»;
• огляд і фотографування в присутності прикордонників, експертів і співробітників митниці; сертифікація, оцінка та оформлення всіх інших документів;
• фінальний етап реєстрації в сервісному центрі МВС.

Тепер автомобілістам, які купили авто з контейнерної доставкою в Одесу, не доведеться «бігати» по місту між різними установами, збираючи папери в товсту папку – все відбувається в одному місці. Авто з моменту виїзду з контейнера до отримання державних номерів знаходиться в новому терміналі, і там же проводяться всі процедури, пов’язані з розмитненням – аж до першої реєстрації ТЗ.

В майбутньому пропускну здатність «АвтоХаба» планують збільшити до 800 одиниць ТЗ на місяць, щоб перенаправити потік автомобілів з портів Клайпеди і Бремена в Одесу. З огляду на, що значна кількість електромобілів з пробігом ввозиться в Україну з США, а також те, що мито на вживані авто з Канади недавно стало нульовим, розмитнення автомобілів, доставлених морським шляхом за принципом «єдиного вікна» – сервіс, який, безсумнівно, буде досить популярним.

Leave a Reply

Your email address will not be published.