facebook

В БРИТАНІЇ АВТОБУСИ БУДУТЬ ПРАЦЮВАТИ НА ПЕРЕРОБЛЕНІЙ КАВІ

39 переглядів

У Лондоні гостро стоїть питання чистоти повітря – в центрі міста через велику кількість транспорту і щільної забудови якість повітря гірше, ніж в середньому в Європі. Підприємець Артур Кей створив компанію, яка збирається випускати біопаливо для лондонських автобусів з переробленого кави. Компанія Biobean займається збором кавових відходів (макухи) у великих лондонських кав’ярнях на зразок Costa Coffee та переробкою його в рідке паливо. Через кілька тижнів компанія розраховує продемонструвати прототип автобуса, який буде працювати виключно на такому паливі.

“Ми переживаємо період, коли суспільство відходить від залежності від викопних видів палива і починає використовувати інші види, і біопаливо займає важливе місце в цьому процесі”, – говорить Артур Кей.

Біохімічний метод, за допомогою якого з кавової макухи витягується пальне, запатентований, але в ньому використовується процес екстракції гексаном, в ході якого відходи піддаються випаровуванню. За допомогою цього методу витягується 15-20% міститься в масі відходів масла, а залишок перетворюється в грудочки, які можна спалювати в печах. Нестачі в сировину, каже Кей, в Лондоні не передбачається. “У Британії щорічно споживається 500 тисяч тонн кави, і якби ми використовували всі залишки, то могли б обігріти таке місто як Манчестер”, – зауважує підприємець.

Leave a Reply

Your email address will not be published.