facebook

Українців хочуть убезпечити в громадському транспорті

53 переглядів

У Верховній Раді хочуть замінити страхування пасажирів від нещасного випадку на страхування відповідальності перевізника.

Так, у Верховній Раді був зареєстрований законопроект №4642-д «Про внесення зміни до ст. 27 Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо обов’язкового страхування відповідальності перевізника за шкоду, заподіяну життю, здоров’ю пасажирів і третіх осіб».

«З втратою в Україні державної монополії на пасажирські перевезення ослаблений контроль як за якістю послуг з перевезення пасажирів перевізниками різних форм власності, так і щодо забезпечення ними безпеки перевезень. Частка таких перевізників, в т.ч. фізичних осіб, щорічно зростає. Наслідком цього стало підвищення рівня аварійності на пасажирському транспорті », – повідомляють автори законопроекту.
Так, страхування від нещасних випадків на транспорті здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14 серпня 1996 року №959 «Про затвердження Положення про обов’язкове особисте страхування від нещасних випадків на транспорті».

У пояснювальній записці говориться, що особливістю цього виду страхування є те, що страхові премії в ньому сплачуються не підприємствами галузі транспорту, а пасажирами автомобільного, залізничного та морського транспорту. Крім цього, даний вид страхування не поширюється на пасажирів міського транспорту (автомобільного, електричного, метрополітену і т.д.).

Необхідність заміни обов’язкового особистого страхування пасажирів від нещасних випадків на транспорті на обов’язкове страхування відповідальності автомобільного, міського електричного, залізничного, морського і внутрішнього водного перевізника викликана також тим, що страхові платежі в існуючому виді страхування не відповідають сумам виплат за страхові події відповідно до аналізу страхових послуг.

Leave a Reply

Your email address will not be published.