facebook

ШОК! Дороги майбутнього! Які вони?

106 переглядів

При словах «автомобільна дорога» ми згадуємо наші рідні українські дороги, які рідний «Укравтодор» перетворив на якусь подобу марсіанської поверхні. Рівні, чисті, без єдиної вибоїни європейські та американські дороги залишаються для нас нездійсненною мрією. І в світі вже вимальовуються технології, які докорінно змінять вигляд і саму суть автодоріг.

1. Асфальт з шумозаглушенням
За деякими розрахунками, будувати шумоподавляющіе дороги дешевше, ніж виставляти вздовж звичайних доріг шумозахисні паркани. Вібрацію, яку створюють машини, поглинає покриття Durawhisper – гарячий асфальт змішується з гумовою крихтою і, застигаючи, створює поверхню, в якій гаснуть всі акустичні коливання.

2. Екологічне виробництво дорожніх покриттів
Над зменшенням шкідливого впливу дорожніх покриттів на навколишнє середовище працює, наприклад, компанія Lafarge: їх покриття Duraclime менше пахне, а для його виробництва потрібно менше нафтопродуктів. При цьому, ціна не перевищує ціну на звичайний асфальт.

3. Дороги з перероблених матеріалів
Інший підхід зробити будівництво доріг менш шкідливим – будувати з перероблених матеріалів. Канадська компанія Canadian Road Builders Inc. пропонує суміш під назвою Vegecol, на 100% складається з перероблених матеріалів рослинного походження.

4. Комп’ютерне моделювання
Інженери канадського конструкторського бюро Alberta Roadbuilders & Heavy Construction Association вважають, що майбутнє дорожнього будівництва – за інженерними розрахунками, що дозволяють будувати ідеальні об’їзди, розв’язки, перехрестя і багаторівневі магістралі. При правильних розрахунках, можна економити матеріали, скорочувати маршрути і ліквідувати затори, зменшуючи викид вуглекислого газу і витрати.

5. водозберігаючими тротуар
Водопроникний бетон або пористий асфальт можуть, одного разу, замінити заґратовані отвори для стікання води з доріг. Зібрану таким чином воду, можна зберігати, очищати і використовувати в інших цілях. Поки, такі покриття занадто дорогі, щоб мостити ними цілі міста, але локально використовувати можна – на парковках, наприклад. Випробування такого покриття провела нещодавно компанія Lafarge. Правда, поки проект тільки в стадії розробки. Невідомо, наприклад, як покриття поведе себе при сильних морозах.

Leave a Reply

Your email address will not be published.