facebook

Що потрібно знати про подушках безпеки

132 переглядів

Сьогодні багато автомобілів забезпечені такими необхідними і корисними пристроями, як подушки безпеки.

Дані засоби захисту вже врятували не одну тисячу життів в ДТП, тому, що поважають себе і своїх клієнтів виробники працюють за принципом: чим більше подушок безпеки, тим краще, пише Автоплюс.

Але для багатьох людей принцип роботи такої системи безпеки не зовсім зрозумілий. У даній статті постараємося розкрити основні секрети і розвіяти деякі міфи.

Якщо у вашому авто встановлені подушки безпеки, то пристібатися обов’язково. В іншому випадку вироби можуть ще більше погіршити травму. Практика показує, що при ДТП подушки безпеки далеко не завжди відкриваються миттєво. Можна тільки уявити, який удар отримує людина, коли за інерцією його голова під час аварії рухається до панелі, а назустріч з величезною швидкістю вилітає «airbag». Завдання ременя в цьому випадку – притримати тіло водія або пасажира, поки не розкриється подушка. Швидкість вильоту останньої – більше 300 км / год. Тому багато виробників відключають опцію спрацьовування «airbag» в разі, якщо людина не пристебнута.

Якщо на передній панелі красується напис “SRS”, то це означає, що в машині є спеціальна утримує система, в яку входять не тільки подушки, але і якісні ремені безпеки з функцією переднатягнення, блоки управління, датчики і так далі. Всі елементи як би коректують роботу «аirbag».

Багато автолюбителів забувають, що термін служби подушок безпеки не нескінченний. Найчастіше виробники рекомендують міняти Піропатрони (відповідають за наповнення повітрям подушки) хоча б один раз в десять років. Може виходити з ладу і керуюча електроніка, тому необхідно звертати увагу на датчики контролю стану, які повинні сповіщати про несправності системи.

Серед автолюбителів дуже поширена думка, що «airbag» можуть в русі розкриватися без причини і травмувати водія. Так, такі випадки дійсно мали місце, але багато років тому. У нових автомобілях електроніка працює без збоїв. Більш того, подушка безпеки навряд чи завдасть пошкодження водію, адже вона не дістане навіть до особи. Інша справа, що різкий шум може налякати, та й саме розкрите пристрій закриє огляд. Якщо така ситуація сталася, то краще не панікувати, зупинити машину і розібратися в ситуації.

Бувають і зворотні ситуації, коли «airbag» з якої-небудь причини не працює. Не варто поспішати з висновками, адже система захисту не у всіх випадках повинна активуватися. Зокрема, датчики SRS частіше реагують не на удар, а на різке уповільнення транспортного засобу. Отже, при ударі по бамперу нічого не спрацює. Більш того, активується система тільки при досягненні певної швидкості. Це робиться для того, щоб виключити спрацьовування при невеликих зіткненнях.

Необхідно враховувати, що в кожній конкретній моделі електроніка налаштована по-своєму. При цьому різним є і місце розташування датчиків, відрізняється і їх кількість. Зазвичай, чим більше датчиків – тим надійніше працюють системи безпеки.

Подушки ніколи помилково не спрацюють при різкому заметі або гальмуванні – у цьому можна бути впевненим. Якщо, звичайно, електроніка в справному стані. Працюють «еірбегі» тільки при уповільненні близько 15g, чого домогтися навіть при аварійному гальмуванні неможливо.

При цьому з кожним роком якість електроніки і самої системи безпеки поліпшується. Все це робиться для збереження життя водіїв і пасажирів при ДТП.

Leave a Reply

Your email address will not be published.