facebook

«Розумний» замок блокує смартфон під час руху велосипедиста

80 переглядів

Досить багато часу і чимало зусиль було приділено скороченню числа автомобільних аварій, що сталися через те, що під час руху увагу водіїв було відвернуто на телефонні дзвінки або читання SMS-повідомлень. Однак крім автомобілів на дорозі можна зустріти і велосипедистів, які теж можуть відволікатися на телефонні дзвінки. Для того щоб вони зосередилися тільки на дорозі, телекомунікаційна компанія з Нідерландів KPM спільно з асоціацією безпеки дорожнього руху Нідерландів (Veilig Verkeer Nederland, VVN) розробили систему «розумної» блокування байка, яка відключає телефон велосипедиста під час руху.

Розроблений KPM в партнерстві з VVN замок Smart Lock для байка призначений, головним чином, для дітей, щоб просувати «безпечне використання смартфонів в русі».
Хоча на перший погляд це здається хорошою ідеєю – Smart Lock, ймовірно, запобіжить відволікання дітей під час їзди, виникає ряд проблем, пов’язаних з блокуванням смартфона.
Наприклад, в русі не буде працювати навігація у смартфона, якщо ви не збережете свої карти в автономному режимі. Також не будуть функціонувати сервіси Spotify і Apple Music. А якщо раптом трапиться аварія, то ви не зможете зателефонувати, так як смартфон заблокований. Або якщо зламається сам замок, то ви просто не зможете розблокувати мобільний пристрій.

У зв’язку з цим KPN повідомила, що розглядає можливість додавання аварійної кнопки. Таке рішення можливо, але краще було б відключати на смартфоні тільки дзвінки і прийом текстових повідомлень, а не мобільну мережу повністю. Оскільки Smart Lock в даний час сумісний тільки з пристроями на Android, це цілком здійсненно.
KPN повідомила, що Smart Lock буде доступний за ціною 100 євро після завершення його розробки.

Leave a Reply

Your email address will not be published.