facebook

Перший в світі узаконений вертоліт-автомобіль GyroDrive

54 переглядів

Поки автовиробники змагаються один з одним у спробі наділити автомобіль здатністю літати, чеський пілот Павло Брезін обрав іншу тактику – навчив вертоліт їздити.
Інженер за освітою і покликанням, Брезін є власником приватної чеської компанії «Nirvana Systems», яка виробляє двигуни для малих літальних апаратів, і зараз він стверджує, що створив справжній літаючий автомобіль, здатний, не порушуючи жодних правил і законів, пересуватися, як по повітрю , так і по дорогах загального користування.

«На сьогоднішній день я володію єдиним у світі сертифікованим літаючим автомобілем», – заявляє він, демонструючи свій транспортний засіб, створене на базі міні-гідровертолета.
Для пересування в просторі воно використовує ротор вертольота для літання по повітрю, і «штовхає гвинт» літака для їзди по дорозі. А головне, що даний транспорт має спеціальну систему, що дозволяє перемикатися між запуском бензинового двигуна і електричного, який приводить в рух колеса.

GyroDrive – це двомісне засіб, яке на суші може розвивати швидкість до 40 км / год, і заправлятися на звичайній заправної станції. Йому потрібно близько 100 метрів розгону для злету, і в повітрі він здатний летіти зі швидкістю 180 км / год, з максимальною дальністю польоту 600 км.
Після посадки пілоту потрібно скласти і закріпити основні вертолітні лопаті, повісити на транспортний засіб державний реєстраційний номер, і вуаля, з літаючого судна виходить автомобіль.
До речі, ці самі номерні знаки Брезін отримав тільки в березні цього року, після чого вирішив активно випробувати свій транспортний засіб, розцінюється держструктурами аналогом мотоцикла.

Спочатку він пролетів близько 230 кілометрів, потім приземлився в аеропорту Праги, і поїхав в центр міста, щоб випити чашечку кави. По дорозі його зупинила поліція, якої він продемонстрував всі необхідні документи і навіть здав тест на наявність алкоголю в крові. Після чого правоохоронці, посміялися разом з ним і побажали гарної дороги

«Уявіть, якщо б ви були поліцейським, і побачили мене їдуть по місту, хіба не зупинили б?», – посміхається талановитий інженер, додаючи, що, насправді, для управління GyroDrive потрібні певні навички і пілота, і водія.
Саме тому він вважає, що його транспортний засіб не придбає звання масового, але може стати відмінною різновидом сучасних засобів пересування.

Leave a Reply

Your email address will not be published.