facebook

Нова система Subaru EyeSight, на основі імітації людського зору, вже доступна в Україні

58 переглядів

Влітку покупці кросоверів Subaru XV нового покоління зможуть замовити нову опцію в Україні – систему допомоги водієві EyeSight. Що це таке і чому це потрібно?

Що таке Subaru EyeSight?
Subaru EyeSight – система допомоги водіям, в основі якої лежить імітація людського зору.
EyeSight відслідковує переміщення об’єктів на дорозі, оптимізує роботу круїз-контролю, стежить за дорожньою розміткою, попереджає про можливість зіткнення і може самостійно задіяти функцію екстренного гальмування.
EyeSight схожа на “штурмана”, готового в будь-який момент попередити про небезпеку. При цьому EyeSight не є автопілотом і не позбавляє водія повного контролю над авто.

Як це працює?
У той час, як більшість конкурентів використовують для розпізнавання об’єктів на дорозі радари, інженери Subaru створили зв’язку з двох камер, яка працює, як зір людини.
Камери встановлені за лобовим склом біля дзеркала заднього виду і розташовані так, що їх поля зображення накладаються одне на друге. Вимірюючи різницю в положенні об’єкту на зображенні з лівої та правої камери, комп’ютер оцінює дистанцію до об’єкту.

У відмінності від радарів, які можуть лише “відчути” деякі предмети на дорозі, Subaru EyeSight може їх “побачити”, не тільки відрізняючи легкове авто від вантажівки, а пішохода від велосипедиста, але і розпізнаючи такі важливі для дорожнього руху деталі, як гарячі стоп –сигнали.
Ефективна заявлена дальність роботи Subaru EyeSight становить 110 м. Швидкість руху транспортного засобу для правильної роботи Subaru EyeSight не обмежена, система справляється зі своїми обов’язками, навіть коли автомобіль рухається зі швидкістю 200 км/г.

Що може зробити Subaru EyeSight в разі небезпеки?
У той час, як більшість конкурентів навіть у топових комплектаціях пропонують тільки адаптивний круїз-контроль і попередження про можливі зіткнення, EyeSight вміє набагато більше, наприклад, самостійно гальмувати. EyeSight може сам скоротити швидкість до повної зупинки, а потім збільшити її по мірі необхідності. При цьому адаптивний круїз-контроль Subaru EyeSight працює на швидкості від 0 км/г.

Система попередження про зіткнення також є невід’ємною частиною EyeSight. Вона видає звуковий сигнал, сповіщуючи водія за допомогою зображення на екрані центральної консолі. Ще EyeSight вміє стежити за дорожньою розміткою та попередженням, якщо автомобіль залишає свою рухливу частину.
В яких випадках Subaru EyeSight може не спрацювати?
Система має мінімальне число обмежень. І все вони так чи інше нагадують “проблеми” людського зору, за принципом якого облаштовано EyeSight.
Для роботи системи потрібен мінімальний рівень освітлення (у темряві досить світла фар) і чисте вітрове скло.

Яких дій чи навичок вимагає EyeSight від водія?
Ніяких. Система побудована таким чином, що водій може взагалі не усвідомлювати, що вона функціонує до тих пір, поки не виникне екстренна ситуація, в ході якої EyeSight допоможе уникнути зіткнення.
EyeSight вмикається автоматично при кожному запуску двигуна, спеціально вмикати не потрібно.
Камери EyeSight також не вимагають спеціального догляду. Важливо тільки пам’ятати, що для роботи системи потрібно, щоб вітрове скло було чисте. Але й про це, в разі необхідності, EyeSight нагадає самостійно.

Leave a Reply

Your email address will not be published.