facebook

На чому розоряються власники електромобілів

106 переглядів

Ремонт автомобіля – справа завжди витратна. І добре, якщо поломка підпадає під гарантію або запчастини можна купити дешево і без проблем. А якщо мова йде про електромобіль, скажімо, про заміну батареї. На яку суму тоді «потрапляє» водій?

Почати варто з того, що навіть сучасні батареї, не кажучи про перспективні, служать досить довго. Залежно від типу батареї і умов експлуатації термін служби складає 8-10 років або 160-240 тисяч кілометрів пробігу.
Але якщо все-таки батарея вийде з ладу, у скільки обійдеться її заміна?

Тут все буде залежати від марки електромобіля і від типу використовуваних акумуляторів. Наприклад, нова батарея ємністю 24 кВт ∙ год для електромобіля Nissan Leaf коштує $ 5 500. До цього слід додати витрати на її заміну, яку може зробити тільки сервісний центр.

Ще більше – $ 15 734 – стоїть батарея електрохетчбека Chevrolet Bolt ємністю 60 кВт ∙ год. При тому, що сам електромобіль продається в США за $ 37 495, без урахування «екологічної» компенсації федеральних властей. А з нею електромобіль буде і зовсім коштувати $ 29 995!

Тобто ціна нової батареї фактично складе половину вартості всього електромобіля. А з урахуванням витрат на роботи по її заміні перевищить її.

Leave a Reply

Your email address will not be published.