facebook

Музей «Машини часу» знайшов унікальну саморобку

51 переглядів


Збори дніпровського музею «Машини часу» поповнила унікальна машина – саморобка радянського періоду. Автомобіль знайшли у м Дніпро на території гаражного кооперативу, родичі власника продавав гараж і щоб звільнити бокс, виставили машину за ворота. Михайло Прудніков, керівник технічного музею «Машини часу», вже розібрався з історією цього раритету, і збирається незабаром опублікувати її. На сьогоднішній день відомо, що машину протягом 10 років, на рубежі 1970-80 рр. будував житель міста, науковець, який дав їй назву «Балтика».

За габаритами седан близький до «Волзі», в основі конструкції – агрегати ГАЗ-21 (двигун, МКП, задній міст). Кузов саморобки цілком (крім «жігульовськіх» дверей) ручної роботи, стеклопластіковий. Дивує ретельність підгонки деталей, особливо – в місцях сполучення елементів, що відкриваються. Вражає також інтер’єр, зокрема торпедо, яке виглядає дуже стильно і безсумнівно модно як на період будівництва автомобіля. Цікаво, що дана машина, незважаючи на вдалому зовнішньому вигляд, в роки своєї молодості не світився в радянській пресі. Хоча її народження припало якраз на період справжньою моди на саморобки. Саме в 1980-і роки держава почала всіляко підтримувати рух «СамАвто»: були спрощені правила реєстрації саморобок, про самодіяльних конструкторів розповідали популярні журнали і газети, влаштовувалися виставки та автопробіги з метою пропаганди такого корисного дозвілля, як технічна творчість.

В даний час знайдена в Дніпрі саморобка виставлена ​​в експозиції музею «Машини часу» – покрита шаром пилу, з вінтажним майном в багажнику, з зім’ятими чохлами на сидіннях – одним словом, в тому вигляді, в якому залишив її господар багато років назад. Очевидно, в майбутньому машину чекає реставрація, хоча більш достовірну інформацію про її долю – вчорашній і завтрашній – незабаром надасть новий власник саморобки, директор музею «Машини часу» Михайло Прудніков.

Leave a Reply

Your email address will not be published.