facebook

Mercedes-Benz побудує в Польщі завод за 500 млн євро

68 переглядів

Німецька компанія вирішила інвестувати у виробництво в Польщі, оскільки вартість робочої сили в країні в рази нижче, ніж в Німеччині.

Автовиробник Mercedes-Benz з Німеччини в понеділок оголосив, що починає будівництво нового заводу в Польщі з виробництва двигунів. Це другий завод двигунів, який компанія побудує за межами Німеччини. Про це повідомляє Financial Times.

Завод в польському місті Явор матиме площу 50 гектарів, в нього буде вкладено 500 млн євро. Після запуску завод дасть робочі місця для 500 працівників. Польський завод буде випускати як традиційні двигуни внутрішнього згоряння, так і гібридні двигуни.

Однією з причин будівництва заводу в Польщі є більш низька заробітна плата місцевих працівників, зазначає видання. Згідно зі статистичними даними, середньорічна заробітна плата в Польщі в 2015 році склала 12,3 тис. Доларів в порівнянні з 41,7 тис. У Німеччині.

Як повідомляв Hyser, польські роботодавці зараз активно конкурують за українських заробітчан. За даними видання Rzeczpospolita, з початку року число заяв про намір працевлаштувати працівників збільшилася до більш ніж 773 тис. Це на 50% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Разом з тим Rzeczpospolita пише, що польські роботодавці починають відчувати проблеми з кадрами. Справа в тому, що багато українських заробітчан прагнуть знайти роботу в західних країнах. Незважаючи на те, що безвізовий режим не надає права на роботу, існує думка, що він сприяє працевлаштуванню.

Leave a Reply

Your email address will not be published.