facebook

Матричні світлодіодні фари. У чому інноваційність?

101 переглядів

Про технології «розумного» світла ми говоримо давно. І ось тепер він доступний на серійних автомобілях. Чим таке світло незвичайний, як влаштований і як допомагає водієві на практиці? «Автоцентр» випробував в справі фірмові матричні фари ALH (Adaptive LED Headlights – адаптивні світлодіодні), що входять в комплектацію Mazda3 і Mazda6. Враження дуже яскраві – в прямому і в переносному сенсах. І ми вважаємо своїм обов’язком не тільки поділитися ними, але і вникнути в суть новинки.

Ситуація 1 Найтиповіша проблема нічної їзди: на темній дорозі вам назустріч їде автомобіль. Ви (або автоматика вашої машини) переключаєте фари з дальнього світла на ближній. Внаслідок цього погано видно дорогу попереду до самого моменту роз’їзду. Огляд погіршується не тільки через більш короткого променя ближнього світла, але і внаслідок контрасту. Поруч з яскравими фарами зустрічної машини темрява на вашій смузі здається ще густішою. І ви несете в неї близько десятка секунд на повному ходу. Але матричні фари ALH в такій ситуації продовжують світити далеким, ви бачите все, як і до появи зустрічної машини, водій якої на вас не ображаюся, так як ваші фари його не зліплять.

При зустрічному роз’їзді модуль управління ALH відключає світлодіоди фар, які світять на зустрічний автомобіль. Осліплення виключено. Ситуація 2 Ви наближаєтеся до пішохідного переходу або, скажімо, рухаєтеся по вузькій вуличці з щільно прилягає до проїжджої частини забудовою. Зі звичайною оптикою тут неможливо буде побачити пішоходів, що стоять біля краю тротуару і готуються переходити дорогу. А ж не успей ви загальмувати – відповідальність ляже саме на вас! Але маздівський ALH на ближньому світлі дає більш широкий промінь, захоплюючий тих, хто при звичайних фарах знаходиться в неосвітленій зоні. Це стане в нагоді і при маневруванні в темряві на вузьких вуличках, на віражах з малим радіусом, де потрібно заглянути в незнайомий поворот, щоб зрозуміти, чи є там небезпеки.

Ситуація 4 Ви наздоганяєте попутну машину. Фари вашого авто як ні в чому не бувало працюють в повну силу, висвітлюючи дорогу без обмежень. Але водій іншого авто при цьому не кляне вас останніми словами, оскільки ви не зліпите його через дзеркала, як це зазвичай буває.

У чому секрет Яким же чином досягаються подібні майже магічні властивості адаптивної оптики від Mazda? Секрет – в джерелі світла, оскільки в кожної фарі він не один. Точніше, промінь кожної фари формується шляхом поєднання променів чотирьох потужних світлодіодів, які можуть включатися як все відразу, так і частково, в певних комбінаціях, формуючи при цьому ті чи інші характеристики загального променя попереду автомобіля. Наприклад, на повному дальньому світлі в кожній фарі працює весь блок фронтальних світлодіодів. У режимі хайвею на швидкості 95 км / год вони починають світити далі, адже автоматика піднімає оптичну вісь загального променя вгору. А для розширення променя ближнього світла активуються по три додаткових бічних діода з кожного боку. Але найцікавіше тут – що фари вміють самостійно вибирати об’єкти, які їм не потрібно висвітлювати: наприклад, зустрічні і попутні автомобілі. Саме завдяки цьому за кермом Mazda ви можете впевнено їхати з дальнім світлом при наявності попереду інших машин – як зустрічних, так і попутних. Розташована під лобовим склом камера відстежує чужі фари або габаритні вогні. Потім електроніка, відключаючи окремо світлодіоди ваших фар, затінює зустрічний або попутний автомобіль від вашого світла, не засліплюючи іншого водія, але не погіршуючи освітленості дороги для вас.

Leave a Reply

Your email address will not be published.