facebook

ДПСУ сподівається вчасно підготуватися до нових правил для іноземців на кордоні

129 переглядів

У Державній прикордонній службі України повідомили, що зроблять все, щоб впоратися з тим, щоб технічно бути готовими вже через три місяці працювати за новими правилами в’їзду для іноземців на кордоні. Про це повідомив прес-секретар Держприкордонслужби Олег Слободян, передає УНН з посиланням на Deutsche Welle.

За даними відомства, іноземці, які в’їжджатимуть на територію України з 1 січня наступного року, зможуть перетнути кордон не лише за біометричними, а й за звичайними закордонними паспортами.
“Наявність біометричного паспорта не є обов’язковим, головне те, що іноземці, які в’їжджають на нашу територію, будуть здавати відбитки пальців”, – повідомив О.Слободян.

Він також зазначив, що нові правила не принесуть “ніяких турбот законослухняним громадянам”, які зможуть без проблем потрапити на територію України. Зараз в країні діють 157 міжнародних і міждержавних пунктів пропуску, на яких здійснюється оформлення в’їзду-виїзду іноземців.

За словами О.Слободяна, поки не всі пункти оснащені обладнанням, необхідним для фіксації біометричних даних.
На запитання, чи будуть технічно вони готові вже через три місяці працювати за новими правилами, він відповів так: “Часу, звичайно, небагато, але ми зробимо все, щоб впоратися”. На оснащення пропускних пунктів необхідним обладнанням Кабінет міністрів виділив 300 мільйонів гривень. Це, за словами О.Слободяна, “ті мінімально необхідні кошти”, які дозволять своєчасно забезпечити виконання президентського указу.

У той же час в Держприкордонслужбі не знають, на базі якого відомства буде створено ресурс, використовуючи який, іноземці можуть в електронному вигляді заздалегідь повідомити про мету їхнього візиту в Україну. О.Слободян лише підкреслив, що вимога про попереднє попередження про приїзд в Україну “поки буде стосуватися лише російських громадян”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.