facebook

Дорожнє полотно із пластику дешевше і міцніше асфальту

57 переглядів

Інженер Тобі Маккартні придумав спосіб скоротити витрати природних ресурсів і вирішити проблеми забруднення навколишнього середовища, пов’язані з будівництвом і ремонтом доріг. Його компанія MacRebur, заснована в Шотландії, розробила дорожнє полотно з переробленого пластику, яке на 60% міцніше асфальту і служить в 10 разів довше, пише Inhabitat.

Дороги вимагають постійного технічного обслуговування через негативного впливу погоди. Тим часом, у світі накопичилася величезна кількість пластикових відходів, чимало яких потрапляє в моря і океани. Маккартні навчився перетворювати 100% переробленого пластику в те, що сам він називає гранулами MR6. Ці маленькі гранули з пластикових відходів можуть замінити бітум – матеріал, який виробляють з сирої нафти і використовують для покриття доріг.

Зазвичай дорожнє полотно на 90% складається з каменю, піску та вапняку, і на 10% з бітуму. Технологічний процес компанії MacRebur передбачає заміну більшої частини бітуму відходами з пластика.

На асфальтобетонних заводах гранули MR6 змішуються із здобутими природними матеріалами; по суті, весь процес відбувається аналогічно змішуванню асфальту і бітуму традиційним способом.

На створення доріг з пластика Маккартні надихнула історія його власної дочки, яка на питання шкільного вчителя «хто живе в океані» відповіла «пластмаса». Також, він довгий час жив в Індії, де спостерігав, як місцеві жителі латали вибоїни в дорожньому покритті, засипаючи їх пластиковим сміттям, а потім підпалюючи його.

Першим покриттям, покладеним за новою технологією, стала під’їзна доріжка до будинку Маккартні, після чого компанія отримала можливість реалізувати свою ідею на території графства Камбрія в Англії.

«Хайтек» раніше розповідав про стартапі Wattway, який розробив сонячні панелі, здатні витримати вагу фури. Цим інноваційним покриттям компанія планує замостити дороги всього світу, що дозволить містам повністю забезпечувати свої потреби в екологічно чистої електроенергії.

Leave a Reply

Your email address will not be published.