facebook

Білорусь представила перший електромобіль власного виробництва. ВІДЕО

112 переглядів

Національна академія наук Білорусі презентувала перший білоруський електромобіль, створений на базі китайського авто.
Захід відбувся на Республіканському полігоні для випробувань мобільних машин Об’єднаного інституту машинобудування НАН, передає БізнесЦензор з посиланням на БЕЛТА.
“Рік тому ми прийшли з пропозицією його створити до голови Президії Національної академії наук Володимиру Гусакову. Він підтримав цю ідею. Минуло менше року – і перед вами експериментальний зразок – з усіма його характеристиками, зовнішнім виглядом і електричними компонентами, які ми створили з залученням інших компаній, що мають компетенції в цьому напрямку “, – розповів генеральний директор Об’єднаного інституту машинобудування НАН Сергій Поддубко.
За словами керівника, автомобіль проектується під міські умови: “Потужність двигуна – 60 кВт, це десь 80 к.с. Цього цілком достатньо для роботи в місті. Максимальна швидкість, яку ми відчували на цьому полігоні, – 110 км / ч” .

Накопичувач електроенергії автомобіля можна заряджати як від звичайної електричної розетки, так і від спеціального зарядного пристрою.
“Якщо напруга 220 В, то він заряджається шість годин, якщо зарядка на більший струм, то близько чотирьох годин”, – зазначив Поддубко.

Читайте також: Росія хоче зобов’язати білоруські НПЗ експортувати нафтопродукти через свої порти
Експериментальний зразок електромобіля створений на базі серійної машини GeelySC7 білоруської збірки. Як наголошується, його наявність дозволить відпрацювати оптимальні компонувальні рішення в частині електрокомпонентов, уточнити їх характеристики і приступити до створення повноцінного дослідного зразка, прийняття рішень по освоєнню його виробництва в республіці.
Згідно з повідомленням, вся компонентна база тягового електроприводу автомобіля локалізована в Білорусі. Покупним елементом є тільки тягова батарея – накопичувач електроенергії, конкурс на поставку якої виграла російська компанія “Енер Зет” (Санкт-Петербург). При цьому поставлено завдання освоїти виробництво батарей в Білорусі.

Leave a Reply

Your email address will not be published.