facebook

Автомобіліста який вичислив збій камер, оштрафували

88 переглядів

Чи не справедливо? Жителя США оштрафували за пропозицію внести зміни в алгоритми роботи світлофорів. Метс Ярлстром, раніше служив у Військово-повітряних силах Швеції, визначив невідповідність у зв’язку світлофорних сигналів і дорожніх камер, які фіксують порушення. Своє дослідження Ярлстром, що проживає в Орегоні, почав кілька років тому – після того, як його дружина отримала штраф за проїзд перехрестя на заборонний сигнал світлофора. Він почав вивчати алгоритм включення жовтого і червоного сигналів і з’ясував, що схема роботи світлофорів була розроблена в кінці 1950-х і застосовується до цих пір.

На думку Ярлстрома, алгоритми слід поміняти після появи дорожніх камер, які фіксують такі порушення, так як деякі люди отримують штрафи ні за що. Система налаштована на виявлення машин, які проїжджають перехрестя на червоний, тобто перетинають дорогу (зокрема, рухаючись прямо). Однак вона не враховує ті випадки, коли автомобіль робить правий поворот.

У разі, коли водій бачить застережливий жовтий сигнал на під’їзді до перехрестя, він повинен сповільнитися і зупинитися у стоп-лінії. Але, згідно з Ярлстрому, якщо людина в цей час повертає, він може виявитися на перехресті в момент включення червоного світла і камер, які фіксують проїзди на заборонний сигнал.

Дослідник вважає, що жовтий сигнал світлофора має горіти довше, щоб виключити ймовірність отримання штрафу тими, хто виїхав на дорогу на дозволяючий сигнал і не встиг завершити маневр до включення червоного світла. Ярлстром розробив власний алгоритм роботи світлофорів і спробував достукатися до влади штату, попутно висвітлюючи ідею в ЗМІ. Крім того, він звернувся до Ради експертів в інженерії і землеустрій штату Орегон. Рада розглянула пропозицію Ярлстрома. І оштрафував його на 500 доларів – дослідника звинуватили в «неліцензованою інженерній практиці». На цю ситуацію звернув увагу Інститут справедливості. Ймовірно, Ярлстром судитиметься з владою штату Орегон.

Leave a Reply

Your email address will not be published.