facebook

Альтернативне охолодження автомобіля

116 переглядів

Багато хто забуває про те, що всі ці дрібниці іноді обертаються цілком серйозними проблемами, які можуть завдати шкоди здоров’ю.

Особливо вразливі в цьому відношенні автомобілісти, заточений в замкнутий простір, доступ свіжого повітря в яке обмежений, пише Автоплюс.

І не завжди сучасні досягнення науки і техніки допомагають впоратися з тими сюрпризами, які готує водіям погода.

У теплу пору року досить залишити машину під палючим сонцем всього на кілька годин, щоб салон прогрілося до такої температури, яка несе реальну загрозу для здоров’я пасажирів. Під впливом сонця досить швидко нагріваються пластмасові деталі інтер’єру, які при такому розкладі починають виділяти токсини і стають такою собі міною уповільненої дії. Саме тому вкрай важливо забезпечити доступ свіжого повітря в салон, влаштувавши нормальну вентиляцію.

Першим бажанням вмощується в розпечений автомобіль людини є моментальне його охолодження. Водії або відкривають всі вікна, або включають кондиціонер. Це, безумовно, допомагає досягти бажаного результату, проте не так вже й безпечно для здоров’я. Завдяки виник через відкритих вікон протягу зростає ризик заробити собі застуду. Таку ж загрозу таїть в собі і безконтрольне використання кондиціонера. Тому користуватися як вікнами, так і спеціально придуманими для забезпечення комфорту пристроями слід з обережністю.

Відкриті вікна загрожують автомобілістам не тільки стандартними проявами застуди, як, наприклад, кашель і нежить, але і більш серйозними проблемами. Зокрема, нерідко через постійне перебування на протязі у професійних водіїв застужаются нерви і виникає зубний біль. Запобігти неприємності можна контролюючи потік повітря в салоні. Тобто, не варто відкривати відразу всі вікна, досить на деякий час відкрити або водійське, або заднє віконце. Це допоможе запобігти виникненню протягу, який і є основним джерелом проблем зі здоров’ям. Крім того, необхідно стежити за рівнем відкриття вікна, наприклад, якщо відчуваєте, що стало занадто прохолодно або сила вітру помітно збільшилася, краще його прикрити.

Що стосується безпечного використання кондиціонера, то тут теж є свої нюанси. У кращому становищі перебувають ті автомобілісти, в транспортних засобах яких встановлено автоматичний клімат-контроль. Тим же, чиї машини укомплектовані скромніше, нічого не залишається, як виставляти необхідну температуру вручну. При цьому бажано не направляти потік холодного повітря безпосередньо на себе або на пасажира, як би це не було приємно. Охолодження відбудеться так швидко, що можна прогавити критичний момент і схопити нежить. Також настійно рекомендується робити паузи в роботі кондиціонера. Відчуваючи, що температура в салоні стало більш-менш нормальної, бажано відключити охолодження і включити його знову лише в міру необхідності.

Крім того, необхідно нагадати про необхідність регулярно контролювати стан салонного фільтра. При нерегулярному обслуговуванні він може спровокувати виникнення у пасажирів алергії. Також буде не зайвим мати точні відомості про стан всієї системи кондиціонування, адже коли вона випорожнюється, її використання стає безглуздим. Звичайно, про все це потрібно подбати завчасно, ще до початку спеки, яка, як і холоду, завжди приходить раптово і несподівано.

Leave a Reply

Your email address will not be published.