facebook

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО НА ПОВНОМУ ХОДУ ПРОБИЛИ КОЛЕСО

662 переглядів

а вибоїстих дорогах України пробити колесо, налетівши на яму, або наштовхнувшись на сторонній предмет, який валяється на дорозі – простіше простого. Одна справа, коли ви рухаєтеся з малою швидкістю, пробиваєте колесо і тут же зупиняєтеся, але зовсім інше, коли колесо розривається при русі на високій швидкості. Багато водіїв вважають, що така ситуація практично безвихідна, так як автомобіль відразу ж втрачає стійкість, його тягне в бік і добре, якщо не викидає з дороги, або зовсім не перекидає. Але фахівці запевняють, що навіть в такій небезпечній і безвихідною, як може здатися на перший погляд ситуації, можна відновити контроль над автомобілем і без наслідків зупинити його.

Про те, як це зробити ми і поговоримо в статті. Максимально готуємося до подібної ситуації Для початку, щоб знизити можливість розриву колеса під час руху, необхідно звернути увагу на стан покришок. По-перше не можна їздити на автомобілі, колеса якого мають шишки, надрізи, або численні латки. Використовуючи такі покришки, ви перебуваєте в зоні ризику, так як наявні дефекти можуть проявитися абсолютно несподівано, в той момент, коли ви будете рухатися на досить високій швидкості. По-друге, пам’ятайте і про правила пасивної безпеки. Всі пасажири повинні бути пристебнуті ременями безпеки, а маленькі діти повинні перевозитися в дитячих кріслах.

Багато водіїв звикли керувати автомобілем, тримаючись за кермо однією рукою. З одного боку такий стан дуже зручне, але з іншого – вкрай не безпечне. Справа в тому, що при розриві колеса на швидкості, автомобіль різко починає вести в сторону, на рульове колесо таким чином передається великий тиск. Зрозуміло, однією рукою ви не зможете вирівняти автомобіль, так як вам просто не вистачить сил. Тому, рекомендується тримати кермо двома руками. Нарешті, грамотно оцінюйте дорожню обстановку. Якщо ви бачите, що дорожнє полотно змінилося, попереду є вибоїни, ями, або вибоїни, краще заздалегідь пригальмувати.

Що робити, якщо ви пробили колесо на швидкості? Перш за все зазначимо, що набагато складніше відновити управління, якщо ви пробили переднє колесо. Як правило, якщо на швидкості ви пошкодили заднє колесо, це практично ніяк не позначиться на керованості автомобіля. Ви так само легко зможете зупинитися, як і на абсолютно справному автомобілі, і замінити пошкоджене колесо. Ось якщо пробитим виявилося переднє колесо, машину тут же відкине і потягне в сторону. За звичкою, недосвідчений водій в такій ситуації відразу ж тисне на гальма, але це може тільки погіршити ситуацію. Ніколи не можна різко гальмувати автомобіль, над яким ви втратили керування – це головне правило, яке обов’язково потрібно запам’ятати. Для початку, вам необхідно вирівняти траєкторію руху.

Для цього ви повинні оцінити дорожню обстановку, чи немає попереду зустрічних машин, або як близько узбіччя, і вже після цього приймаєте рішення, в який бік ви направите автомобіль. Зрозуміло, що робити все це ви повинні максимально швидко. Як тільки вам вдалося повести машину по обраній траєкторії, починайте потроху жати на гальма з перервами, як би імітуючи роботу АБС.

Таким чином вам вдасться і швидкість руху знизити, і зберегти траєкторію руху автомобіля. Дуже важливо гальмувати по чуть-чуть, так як через пошкодженого колеса автомобіль буде їхати з занесенням і якщо ви перестараєтеся з гальмом, ризикуєте знову втратити управління над автомобілем. Залишається тільки замінити пошкоджене колесо і продовжити рух знову.

Leave a Reply