facebook

Українських водіїв позбавлятимуть «прав» довічно

6 027 переглядів

Народні депутати зареєстрували у Верховній Раді проект закону №7064, який повинен істотно посилити покарання за водіння автомобіля в нетверезому вигляді, пише «UBR.ua»

У пояснювальній записці до документа автори вказують, що смертність на дорогах країни становить 106 осіб на мільйон жителів. Це вдвічі більше, ніж в середньому в Європі. Щодня в Україні в результаті ДТП гине понад 10 осіб. Ще не менше 100 отримують важкі каліцтва. При цьому 37% всіх аварій відбуваються з вини п’яних водіїв.

Парламентарії пропонують карати п’яних водіїв за ДТП, в якому потерпілий отримав важкі пошкодження позбавленням волі на строк від 8 до 10 років. А також позбавляти прав на 10 років. Аналогічне покарання нетверезий автолюбитель понесе і за ДТП, яке призвело до загибелі одного або декількох осіб.

Діючі норми кримінального кодексу передбачають за такі злочини позбавлення волі на 3-8 років (важкі каліцтва або смерть потерпілого). І позбавлення волі строком 5-10 років з одночасним позбавленням прав на термін до 3-х років (смерть кількох постраждалих).

Проектом передбачено, що в разі, коли п’яний винуватець ДТП не мав права керувати транспортним засобом, його почнуть саджати у в’язницю на 5 років. А також позбавляти водійських прав довічно. Незалежно від ступеня тяжкості каліцтв, які при цьому отримав потерпілий.

Зміни депутати пропонують внести в кримінальний кодекс України.

Leave a Reply