facebook

У 2018 році на кордоні з ЄС Україна відкриє ще чотири пункти пропуску

335 переглядів

Чотири нових переходу відкриються на кордоні з Польщею у Львівській області, на Закарпатті та на Волині.

У 2018 році на українсько-польському кордоні з’являться чотири додаткових прикордонні переходи. Про це спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявив після двосторонніх переговорів з маршалом польського Сейму Мареком Кучинським, які пройшли в рамках 27-го Економічного форуму в Криниці-Здруй.
“Ми проговорювали питання співпраці на кордоні. Головна з проблем, яка є на сьогодні в комунікації українців з Євросоюзом – мала кількість переходів. Кучинський дуже влучно зазначив під час нашої попередньої зустрічі в Трускавці, що Польща з Німеччиною напередодні безвізового режиму мала в 5-6 раз більше переходів, ніж має сьогодні Україна з ЄС. Тому нами опрацьовано дуже конкретний план, щоб в 2018 році ми змогли відкрити тільки з Польщею 4 нових переходи: два на Львівщині, один на Волині, і один на Закарпатті “, – заявив спікер ВР .

За його словами, на Закарпатті складність полягає в тому, що в місці запланованого будівництва переходу знаходиться національний парк, тому сторони промовляють, щоб цей перехід міг бути пішохідним, можливо велосипедним, туристичним.
“Ще два переходи повинні бути відреставровані – це вже з української сторони, це вже наша особиста порядок денний. Ми домовилися, щоб перед тим, як цю ідею провести через бюджети двох країн, в жовтні зробити загальний об’їзд кордону Україна-ЄС, щоб реально подивитися на стан всіх наших переходів, які там є труднощі. Щоб і Україна, і Польща змогли в бюджет на 2018 рік включити необхідні кошти для будівництва інфраструктури, тобто, під’їздів до цих переходах, доріг і облаштування самих переходів “. – розповів спікер українського парламенту.

“Можу без перебільшення сказати, що кількість громадян України, які виїжджають з ЄС, і повертаються з ЄС, суттєво збільшилася після введення безвізового режиму. Тому нам вкрай важливо розширення двох митних переходів – Рава-Руській та Краковець – де повинна бути розширена дорога. І , звичайно ж, будівництво нових переходів “, – підсумував Парубій.

Leave a Reply