facebook

Вчителька – на “Запорожці”: буковинка реставрувала “горбатого”

355 переглядів

Чернівецька учителька їздить на горбатому “Запорожці”. 35-річна Тетяна Сінгаєвська сама відновила стару автівку, яку придбала за тисячу гривень. Тепер возить на ній рідних і друзів.

Уперше “Запорожця”, який називають “горбатим”, Тетяна побачила на змаганнях.

– Мені ця невеличка машинка одразу сподобалася. Я навіть не підозрювала, що це наша. Думала, італійська чи німецька, – усміхається жінка. – Дуже захотіла мати таку. До того в мене взагалі не було автомобіля. Перший “Запорожець”, який придбала, був дуже старий – купа металобрухту. Не сподівалася, що він колись поїде. Але зробила його і деякий час їздила. А це вже другий “Запорожець” 1968 року випуску. Купила його на Сторожинеччині в дідуся – валявся в нього на подвір’ї. Заплатила тисячу гривень. Ремонт обійшовся у десятки разів дорожче – до трьох тисяч доларів. Робила її для себе. Це ніби відновлюєш шматочок історії і чийогось життя.

“Щоб автівка гарно виглядала зовні, придбала дуже дорогу фарбу для елітних іномарок мого улюбленого лазурно-бірюзового кольору. Фарбував її професійний майстер, як це роблять на заводі, – каже жінка. – Це жіноча машина для душі. Легка, комфортна, малогабаритна, з високим підйомом. Ми з нею – єдине ціле. Відчуваю її, ніби живу істоту. Коли робиш машину своїми руками, то до неї зовсім інше ставлення, ніж коли купуєш вже готову”.

– У “Запорожці” поміщається четверо людей. Хоча, за легендою, сідає семеро, – сміється. – Деталі шукала здебільшого через Інтернет. Дещо знайшла в Чернівцях, дещо замовляла в місцевого токаря. Допомогли також члени нашого клубу, до якого входять любителі горбатих “запорожців”.

“Склала цю машину, як у тій пісні співається, “із того, що було”, – продовжує пані Тетяна. – Кермо – від “Жигулів”, шини – від “Москвича”, “сидушки” – від японської моделі. У знайомого купила зовсім новий мотор. Фари знайшла на ринку. Таким чином удосконалила “Запорожець”, зробили кращим і зручнішим. Сама пошила чохли. Навіть люк вгорі зробила, щоб у літню спеку надходило повітря. Номер залишився старий. Хоча треба буде замовляти сучасний”.

Leave a Reply