facebook

Як водієві автомобіля боротися з втомою за кермом

266 переглядів

Напевно, багато хто чув про події на дорозі або бачили їх відеозаписи, причиною яких ставав заснув або задрімав за кермом водій.

Відсоток аварій, що відбуваються через не виспалися водіїв, залишається високим.

Керуючи машиною, будь-який водій автомобіля стикається з проблемою ослаблення і втрати уваги після тривалого сидіння за кермом, особливо в нічний час. Але багатьом доводиться перебувати в дорозі більше 10 годин поспіль, і ослаблення уваги в такому випадку може стати причиною аварії.

У деяких сучасних автомобілях існують системи, які відстежують поведінку водія і піднімають тривогу в тому випадку, коли він ненароком починає засинати. Але для того, щоб оснастити подібними системами все машини, може знадобитися час, а ось водієві автомобіля без такого пристрою слід дотримуватися деяких рекомендацій як боротися з втомою за кермом.

Звичайно, єдино правильним рішенням перед майбутнім тривалим і складним поїздкою стане міцний сон. Здоровий тривалий сон додасть сил і дозволить перебувати за кермом більше 10 годин поспіль. Днем можна робити зупинки по шляху для прийому їжі, під час кожної з них можна і задрімати хвилин на 20.

Такі зупинки дуже потрібні, незважаючи на гадану незначність. Навіть нетривалий сон дає свій результат, підвищуючи працездатність і швидкість реакції, знижуючи стомлюваність. У нічний час нетривалими зупинками не обійтися, тому обов’язковим стає пошук відповідного місця для ночівлі.

У боротьбі з втомою можуть допомогти самі різні способи, і серед них варто виділити лише найосновніші, що володіють найбільшою ефективністю. Так, міцний сон перед поїздкою варто поставити на перше місце, а потім варто згадати способи не допустити приходу дрімоти до водія автомобіля, коли він знаходиться за кермом.

Є розрекламовані енергетики, які використовуються в основному любителями нічного життя, відвідувачами нічних клубів і т.д. Але водієві такі кошти теж можуть припасти дуже до речі. Вони мають в своєму складі кофеїн, який бадьорить і в той же час підвищує дратівливість.

Деякі водії змішують колу з енергетиками, однак про ефективність такого засобу говорити можна в тому випадку, коли поїздка не займає більше 2 годин. Така суміш швидко припиняє свою дію (протягом кількох годин) і на місце бадьорості приходить раптом навалилася втома. До того ж, енергетики негативно впливають на серцеву систему, і для збереження здоров’я від їх вживання варто утриматися.

Але не потрібно забувати, що є цілком звичні напої, в яких теж міститься кофеїн – кава або міцний чай, наприклад. Зловживати кавою не варто – результатом може стати надмірна дратівливість. Звичайний міцно заварений чай не дає заснути довгий час, але все ж водій автомобіля краще впорається з дрімотою, використовуючи різноманітні заходи в комплексі.

Ще один спосіб підтримки бадьорого стану водія автомобіля тривалий час – це прослуховування музики в дорозі. Причому краще, якщо музика буде різних напрямків, стилів. Радіо буде дуже доречним – бадьорий голос радіоведучого змусить прокинутися навіть сплячого, в дорозі дуже допомагає комбінація аудіокомпозицій від різних виконавців.

Можна брати з собою в дорогу аудіокниги і чергувати їх прослуховування з музикою. Головне – потрібно уникати одноманітності, тільки в такому випадку стає можливим не засипати тривалий час.

Ще один хороший спосіб не дати водієві автомобіля заснути за кермом – це захопити його розмовами. Правильно задуманий тривалу розмову на цікаву тему дозволить водієві утримувати увагу на дорозі. З тієї причини, що розмови не дають заснути, багато водіїв беруть з собою в дорогу попутника.

Для того, щоб підтримувати швидкість реакції на допустимому рівні, можна використовувати їжу. Ні, не звичну їжу в вигляді котлет або борщу, а продукти більш легкого змісту – наприклад, розсмоктуються тривалий час цукерки, льодяники або насіння.

Дратівливим властивістю відрізняються продукти, які наповнюються яблучну кислоту – жувальна гумка, цукерки і т.д. Роздратування смакових рецепторів протягом деякого часу точно не дасть дрімоті взяти владу над водієм автомобіля.

Головне – змусити мозок працювати будь-якими способами, для цього водієві автомобіля потрібно чимось зайняти себе. І відмінний прийом – це спів пісень. Ефект дає нетривалий, проте діє життєстверджуюче, навіть незважаючи на те, якщо співак не має особливого слуху.

Періодично для того, щоб не входити в дрімотний стан, водій автомобіля повинен займатися розминкою – виконувати рухи руками, ногами, і головне – очима.

Гімнастика для очей – важлива умова неспання, причому для того, щоб не заколисувати себе, водій повинен не дивитися весь час в одну точку, а час від часу кидати погляд на приладову панель, оглядатися по сторонах і ін.
Одноманітність траси волею-неволею змушує водія автомобіля перебудовуватися на монотонний лад. Щоб дорога не «заколисувала», потрібно періодично зупинятися і проводити вправи, які змусять прокинутися навіть за умови тривалого недосипу.

Ще важливий момент – це психологічний стан, в якому перебуває водій автомобіля. Позитивне настрій можна створити самостійно, заражаючи їм навколишніх. В такому випадку, хороший настрій знижує розумову напругу, що сприяє стомлюваності.

Також психологічно кожна людина при погляді на циферблат годинника з приходом нічного часу готується до сну, що водієві зовсім не потрібно. Для того, щоб забути про час, краще прибрати на ніч годинник з приладової панелі або зняти з руки. Психологічно цей прийом допомагає довше не спати.

Також в шляху обов’язково слід відкривати час від часу вікно автомобіля. Це потрібно як з точки зору підтримки чистоти і свіжості повітря в салоні, так і для підтримки бадьорості. Крім припливу свіжого повітря, регулярне відкриття і закриття вікна впливає на кисті рук, як корисна гімнастика.

Leave a Reply