facebook

У МВС нагадали, як правильно їхати на своєму авто в ЄС

272 переглядів

З 11 червня українці зможуть подорожувати країнами ЄС без віз, а багато хто вже хочуть скористатися можливістю поїхати в Євросоюз на власному автомобілі. У такому випадку при собі потрібно буде мати в обов’язковому порядку кілька документів, повідомляють в головному сервісному центрі Міністерства внутрішніх справ України.

Зокрема водійське посвідчення, в якому має бути зазначено термін дії. Водії, у яких посвідчення не відповідають міжнародним вимогам, але вони збираються їхати в країни Шенгенської зони, повинні поміняти документ, звернувшись до сервісного центру МВС.

Для цього з собою потрібно принести паспорт, ідентифікаційний код, медичну довідку і саме посвідчення. При заміні документа здавати іспити не доведеться. Коштувати нове посвідчення буде близько 200 грн.

Крім водійського посвідчення міжнародного зразка, в разі поїздки за кордон, потрібно наклеїти на машину розпізнавальний знак “Україна”, а сам автомобіль повинен бути з українськими номерними знаками. У той же час в МВС зазначили, що на індивідуальних номерних знаках на зразок “Масик”, “Наталочка” або “Босс777” в країни ЄС не пустять, оскільки вони дійсні тільки на території України.

При собі водій також повинен мати договір обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, видане на людину, яка перетинає кордон.

Якщо автомобіль не належить водієві, в такому випадку потрібно отримати свідоцтво про реєстрацію. Для цього власник автомобіля повинен звернутися в сервісний центр МВС з відповідною заявою. Видане на період поїздки за кордон свідоцтво про реєстрацію протягом 10 днів після повернення в Україну потрібно повернути в сервісний центр.

Поїхати за кордон на автомобілі, на якому встановлено тимчасову заборону на зняття з обліку (наприклад після ДТП, або якщо автомобіль в заставі), не вдасться. Це не стосується транспортних засобів, придбаних в кредит. Детальну інформацію про організацію поїздки за кордон на транспортному засобі можна знайти на сайті hsc.gov.ua, або отримати консультацію – за телефоном (044) 290-18-99.

Leave a Reply