facebook

В яких випадках МСБУ платить компенсацію потерпілому

277 переглядів

У деяких випадках компенсацію потерпілому у ДТП виплачує не страхова компанія і не винуватець, МСБУ.

В яких випадках страхове відшкодування сплачує не страховик ОСЦПВ, а МТСБУ? Розповідає заступник гендиректора МТСБУ Людмила Білошицька.

Перший та найбільш поширений – коли винуватцем ДТП є водій без поліса ОСЦПВ. В такому випадку потерпілий звертається до Моторного бюро, і ми робимо регламентну виплату з гарантійних фондів, а потім пред`являємо регресний позов до винуватця ДТП. Таким чином, потерпілий звільняється від необхідності залучатись до судового процесу безпосередньо з винуватцем, щоб отримати від нього компенсацію збитку. Потерпілий отримає компенсацію незалежно від фінансового стану винуватця. За перше півріччя ми сплатили понад 68 млн грн за такими випадками, це понад 65% від загальної суми виплат з гарантійних фондів Бюро.

Другий випадок – винуватець ДТП відноситься до пільгової категорії громадян, він інвалід першої групи або учасник бойових дій. Ми спостерігаємо постійне збільшення кількості і суми таких виплат: за перше півріччя сплатили понад 18 млн грн, або 18% від загальної суми. Це не дивно, оскільки, згідно минулорічних даних Міністерства ветеранів,кількість людей зі статусом учасника бойових дій в Україні перевищує 370 тис. У таких випадках ми не виставляємо регрес, оскільки ця пільга передбачена державою. Єдина умова: якщо винуватець ДТП є учасником бойових дій, він зобов`язаний підтвердити свій статус, надавши копію засвідченого належним чином документу.

МТСБУ здійснює виплату потерпілому, якщо винуватець зник з місця ДТП, або ДТП було спричинене автомобілем, яким заволоділи неправомірно, наприклад, викравши його. Але таких виплат зазвичай зовсім небагато, лише кілька десятків на рік.

МТСБУ також сплачує за компанії, що визнані банкрутами або ліквідовані у встановленому порядку, та компанії, що припинили свою роботу і не виконали всіх зобов`язань перед постраждалими, але ще не визнані банкрутами. За півроку ми сплатили за банкрутів майже 11 млн грн – набагато більше, ніж за аналогічний період 2019 року, тому шо наприкінці минулого року розпочався процес виплат за СК “Україна” та “Наста”, і наразі продовжуємо здійснювати виплати за їх зобов`язаннями. Крім того, 4 млн грн сплатили за зобов`язаннями компаній, що залишили ринок.