facebook

Найкращі будинки на колесах: кому що треба

301 переглядів

Комфортабельний будинок на колесах – чудовий варіант для відпочинку в період епідемії. Але варіантів просто безліч, починаючи з наявності власного двигуна і закінчуючи басейном на даху.

У кожного своє розуміння найкращого: комусь у будинку на колесах потрібна кухня і кондиціонер, а для когось головне – пробратися разом з будиночком у дику природу, якомога далі від людей. Тому і найкращий будинок не може бути один – їх як мінімум стільки, скільки існує типів і класів автодач і автодомів.

Рівень преміальності будинку на колесах не має жорсткої залежності від розмірів, хоча певний зв’язок є

Компактний причеп-дача

Це буде найкращий варіант для невеликої сім’ї з такою ж невеликою сімейною машиною. Правильний компактний будинок на колесах зазвичай має довжину близько 3,5 метрів, в ньому обов’язково будуть спальні місця на двох-трьох осіб (окремі або спільне), диван, стіл, кухня та шафки для одягу та продуктів. Звісно, у найновіших моделей буде LED-освітлення і можливо навіть сонячна батарея на даху. Газове опалення та холодильник тут нечасті опції.

Найменші дачі-причепи часто призначенені для одноденних виїздів на природу, але диван або ліжко все одно річ необхідна

Причеп середнього розміру

Лідери найбільш поширеного класу причіпних автобудинків (довжина від 4,0 м) пропонують пожильцям туалет та душову кабіну. Хоча в цьому класі клієнти часто відмовляються від такого виду зручностей на користь більш просторої і комфортабельної вітальні. Адже потреба у санвузлі зникає, коли екіпаж зупиняється здебільшого в обладнаних кемпінгах або на дикій природі біля водойми. В цьому класі вже не диво інтернет з Wi-Fi та вбудована аудіосистема високого класу.

Найкрутіші дома на колесах мають дизайнерський інтер’єр – такий є не в кожній стаціонарній домівці

Повнорозмірний причеп

В нашій країні великі “каравани” (довжина 4,5 – 6 м) поширені мало, а мабуть, шкода. Це дійсно дім – з кондиціонером, окремою (а не трансформованою з вітальні) спальнею, де буде ліжко із справжнім пружинним матрацом, а також багато укомплектованою кухнею та в цілому недешевими меблями. Великий мінус – керувати автопотягом з таким вагоном вже непросто, а у деякі населені пункти краще не заїжджати. Власне, багатство комплектації тут не має меж, оскільки часто-густо такі будинки робляться на замовлення, а фантазії клієнтів не обмежуються навіть власним басейном.

Кемпер

Взагалі у цьому розмірі існують і причепи, але у вітчизняних умовах чомусь за такої місткості беруть здебільшого “моторизовані” будинки. Таким транспортом легше керувати, тай житлова площа використовується більш раціонально, оскільки пасажирський салон використовується людьми і під час руху, і на стоянці. Варіанти комплектації в принципі ті самі, що й у великих причепів, хоча внутрішнє планування будинку відрізняється. І ступінь крутизни тут визначається також брендом шасі – носія усієї споруди. З мінусів – немає можливості відчепити “будинок”, аби з’їздити у місто з вузькими вуличками (скажімо, на екскурсію або за продуктами) або у якесь віддалене містечко у лісі чи у горах. Натомість найкращі кемпери мають на собі багажники для перевезення велосипедів, а то й мотоциклів.

Альков над кабіною – річ необов’язкова, але вона дає змогу тримати постіль у постійній готовності. Виконати команду “Відбій!” можна без затримки на трансформування меблів.

Кемпер-всюдихід

Будинок на шасі вантажного автомобіля високої прохідності – це не просто найкрутіший варіант кемпера, це так би мовити паралельна гілка еволюції. Кемпер-всюдихід – це мобільна дача для тих, хто хоче надовго відірватись від цивілізації, не відриваючись одночасно від комфорту. При тому що меж цьому комфорту немає – всередині повнопривідного фургону може бути і робочий кабінет, і ванна-джакузі, і вітальня з каміном. До речі, такі будинки роблять в Україні.

Torsus – український бренд всюдихідних кемперів та автобусів. Зазвичай цей транспорт має просторий салон з широкими можливостями планування

Ми радимо не поспішати відразу купувати будинок на колесах, оскільки це таки не дуже типовий вид відпочинку. Перш ніж стати власником цього громіздкого і недешевого «об’єкту рухомості», спробуйте трохи помандрувати на чужому. Можна взяти автодім того чи іншого типу в оренду. Наприклад, в Україні один з варіантів – звернутися на майданчик, де продають нові та вживані дома на колесах. В таких місцях можна взяти такий будиночок напрокат .