facebook

Тест-драйв Lexus IS: для тих, хто вміє насолоджуватись

79 переглядів

Цей яскраво-синій спортседан люди постійно проводжають поглядом. Їх увагу привертає увагу не лише колір: кожному зрозуміло, що Lexus IS довго розглядати не вийде. Адже він швидко зникне з поля зору…

Lexus завжди асоціюється з комфортними автомобілями. Седан IS – не виключення. Але його низький силует, головна оптика складної форми та низька посадка натякає про те, що він трохи вибивається з загальної картини уявлення про “Лексус”. І це справді так. Особливо у версії F-Sport.

Сідаємо зручненько

Перевіримо? Червоний салон зі спортивними сидіннями налаштовує на яскраві емоції. Зручно вмостившись у крісло, яке охоплює зі всіх боків, берешся за кермо, типове для авто цієї марки. В нього товстий обід та шкіряне оздоблення, величезне лого посередині.

Відчуваєш, що сів у дорогу та добротну машину преміум-класу. А от щодо спортивності – про неї натякає хіба що низька посадка.

Всі прилади та кнопки прилади управління знайомі за іншими моделями Lexus – наприклад, широкоформатний екран мульдимедійної системи діагональю 26 см керується лише джойстиком на центральному тунелі. І хоча екран свого смартфону побачити на дисплеї неможливо, є навігація, “блутус” та навіть цифрове DAB-радіо. А картинка камери заднього виду дуже чітка та яскрава. До того ж окрім траєкторних ліній на екрані вимальовуються “фішки”, на які можна орієнтуватись при здаванні заднім ходом.

Другий ряд відформатований під двох пасажирів, до того ж щоб сісти, треба нахиляти голову під “завалений” дах. Однак місця для колін достатньо, тому ззаду можна прилягти і насолоджуватись поїздкою. До речі, у прямих конкурентів місця не більше.

Багажник об’ємом 480 літри не оснащений жодним електроприводом, однак за розміром він такий самий, як у флагманського LS! І навіть на 50 л більший, аніж у гібридного Lexus LS.

Вперед!

Кнопка запуску двигуна знаходиться за кермом, трохи вище, ніж звичайно. Звук мотора не збуджує слух, однак це лише на холостому ходу. Чотирициліндровий турбований двигун об’ємом 2 літри знайомий нам за Lexus NX та Toyota Highlander. Він розвиває 245 “конячок” та працює в парі з 8-ступеневим “автоматом”. Привід – задній: справжня класика!

Оснащення Lexus IS має багато необхідного, але без “витрибеньок”. Наприклад, активного круїз-контролю нема, як і проекції на склі. Зате регулювання температури клімат-контролю відбувається за допомогою сенсорних смужок. Незвично, але зручно!

А от системи безпеки в Lexus IS на висоті. Вони попередять про надто близьку відстань до авто попереду, а якщо водій не реагує – самі натиснуть на гальма. В дзеркалах – індикатори наявності машин в сліпих зонах, хоча автоматичного підкеровування для втримання в своїй смузі нема.

7 секунд до сотні

Подивившись на низький кліренс, довгу базу та низькопрофільні шини, починаєш з пересторогою думати про їзду вітчизняними дорогами. І справді, долання ям, розбитого асфальту, “гребінки” не приносить на цьому авто задоволення. Хоча, як і подобає справжньому “Лексусу”, нерівності він проїжджає плавно, ніби згладжує їх. Пасажири не відчувають ями “спиною”, а звук від їх проїзду якийсь віддалений та не нав’язливий. Звичайно, якщо не втрапиш у справді велику вибоїну – її почуєш відчутним стуком.

Але ж машина створена не задля їзди поганими дорогами! Де справді розкривається характер Lexus IS, так це на автомагістралях. Його стихія – дорога з гарним покриттям, і при цьому не важливо, рівна вона чи з серією поворотів. На таких шляхах від керування Lexus IS отримуєш справжнє задоволення.

Впевнений розгін – 7 секунд до першої сотні – найкраще відчувається у спортивному режимі. В ньому реакції на натискання педалі газу найбільш швидкі, кермо наливається приємною тяжкістю, а коробка передач тримає високі оберти при скиданні газу й пізніше перемикається вверх. При цьому звук мотору вже відчутний – водій “чує” тих 245 конячок, які “сховались” під капотом. Та й шум вітру після 120 км на годину вже пробивається. Однак обгони на Lexus IS – справжнє задоволення! Переконався у його безпеці, натиснув на газ – і під веселий акомпанемент турбодвигуна прошмигнув перед попутною машиною.

Восьмиступінчата коробка передач лише на початку затримується на кік-дауні, а на ходу дуже вміло перебирає ступені, практично непомітно для водія. Втім, коли драйвер хоче “зіграти на випередження” перед маневром чи скинути пару передач перед віражем, він це робить підкермовими пелюстками.