facebook

Українець хотів зекономити на розмитненні VW Touareg, однак позбувся машини та грошей

117 переглядів

Автомобіль конфіскували, а штраф становить 100% від її вартості.

5 липня 2019 року українець заїхав у зону митного контролю пункту пропуску “Шегині-Медика” Львівської митниці ДФС з наміром розмитнити куплений за кордоном Volkswagen Touareg. Серед документів, які він надав митниці для розмитнення, був договір купівлі-продажу на суму 17500 євро.

Однак митники засумнівались у точності цього документа, тому надіслали лист-запит до іноземної компанії-продавця, щоб перевірити цю вартість. У відповіді прийшов документ, в якому зазначена зовсім інша сума – 25 228 євро. Таким чином українець хотів зекономити на розмитненні приблизно 5-6 тисяч євро.

Втім, такі дія кваліфікуються митницею як “подання органу доходів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості, щодо вартості товару”.

Це правопорушення кваліфікується ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України та передбачає не лише конфіскацію автомобіля, але й штраф у розмірі його вартості, тобто 25 228 євро. Таким чином, бажання зекономити на розмитненні призвело до втрати українцем 50 тисяч євро – за таку суму в Україні можна купити майже новий Volkswagen Touareg.