facebook

Штраф за непристібнутий пасок безпеки піднімуть до 510 гривень

80 переглядів

У вівторок, 4 червня, у порядку денному Верховної ради стоїть розгляд у першому читанні законопроекту №10131 про підвищення штрафів за ігнорування пасків безпеки до 510 гривень.

Центр демократії та верховенства права як ініціатор законопроекту закликає депутатів підтримати законопроект та врятувати життя сотням українців.

Основною метою законопроекту є формування стійкої звички пристібатись в авто на будь-якому місці, а як наслідок, порятунок життів. Адже пристебнутий ремінь – найефективніший спосіб зберегти життя в аварії. Сьогодні штраф за ігнорування паска безпеки складає 51 гривню і не змінювався останні 20 років. Це найнижчий штраф за ігнорування ременя безпеки в Європі. Автори законопроекту пропонують посилити покарання та встановити штраф 510 гривень.

Нагадаємо, законопроект №10131, був зареєстрований у парламенті 6 березня цього року. Його авторами стали 20 народних депутатів, серед яких Антон Геращенко, Ірина Геращенко, Олександр Опанасенко, Ганна Гопко, Олена Сотник, Ігор Діденко, Олексій Рябчин, Іван Крулько та інші.

Ініціатори законопроекту зазначають, що підвищення штрафу безпосередньо вплине на безпеку водіїв та пасажирів, оскільки, за даними ВООЗ, ремені можуть врятувати 50% учасників смертельних ДТП та захистити потерпілих від тяжких травм.