facebook

В Україні реанімували авторемонтний завод

122 переглядів

Багато підприємств автомобільної промисловості в Україні свого часу з’явилися на базі авторемонтних заводів. Наприклад, тільки в Києві на початку 90-х існувало 6 АРЗов, де здійснювався капітальний ремонт цілого ряду автотехніки. Були такі заводи майже в кожному великому місті. Але ринкова економіка вже не вимагала такої кількості вузькопрофільних підприємств і всі вони за ці роки змінили вид діяльності.

Але, як повідомив AUTO-Consulting глава правління «Бориспільського автозаводу» Сергій Желевскій, його підприємство зараз має намір здійснювати капітальний ремонт автобусів в заводських умовах. Раніше така послуга не була затребувана, перевізники або самостійно ремонтували автобуси, або вдавалися до послуг сторонніх СТО, або вважали за краще купити новий автобус.

Однак зараз дозволити собі купити нові машини можуть далеко не всі перевізники, ставки по кредитах залишаються на високому рівні, а ремонт на стороні не завжди гарантує належну якість. «Ми все частіше стали отримувати запити від перевізників, у яких в парку є автобуси Еталон А079, виконати їх капітальний ремонт у нас на базі.» – розповідає Сергій Желевскій.

«Спочатку ми виконували їх ремонт в сервісній зоні, але потім побачили, що з роками автобуси вимагають одного і того обсягу ремонтних робіт, він практично стандартний. І тоді ми вирішили запропонувати комплексну послугу капітального ремонту автобусів в умовах заводу, з фарбуванням кузова та поновлення салону. Двигун же Tata зарекомендував себе як дуже надійним, і, в багатьох випадках, ще може поїздити. »

Залежно від виду робіт, вартість капітального ремонту обійдеться в 300-400 тис. Гривень. При ціні нових автобусів в 1,2-2 млн. Гривень така послуга виявилася затребуваною. І БАЗ включив її в бізнес-процес.