facebook

Перевізники в основному купують старий транспорт і тому нові авто в Україні не продаються – експерт

161 переглядів

Велика частина перевізників купує б / у транспорт, що призводить до того, що нові автомобілі практично не продаються.

Про це в коментарі повідомив директор консалтингової компанії William Invest Expert Віктор Медведь.

«Є кілька причин того, що автовиробництво скоротилося майже на 50%. Перша причина – це та, що автомобілі не витримують конкуренції з тими авто, які завозяться з-за кордону, в тому числі б / у. Друга причина – це відсутність платоспроможного попиту. Питання в тому, що дуже дорогі гроші в Україні і складно взяти кредит на придбання техніки і її оновлення. Тому якщо дивитися структуру, то там йде спад не тільки по легкових автомобілях, але і по вантажним і так далі. Тобто це говорить про те, що компанії не оновлюють свій транспорт або зменшують оновлення, і відповідно відкладають придбання в зв’язку з відсутністю грошових коштів. Ось тому і падає виробництво », – заявив експерт.

За словами В. Медведя, за кордоном стимулюють виробництво шляхом створення лізингових програм і пільгового кредитування під мінімальні відсотки.

«Що стосується прогнозів, то це безпосередньо залежить від двох чинників. Перший. Це митна політика наша, яка є по допуску інших автомобілів, протекціоністська. І другий фактор – це доступність людей до грошових коштів для придбання. Сьогодні дуже жорсткі вимоги банків для отримання кредитів на оновлення техніки. Ну і відповідно техніка досить дорога, що не дає можливості її систематично оновлювати. Тому велика частина перевізників купує б / у транспорт, що призводить до того, що нові автомобілі практично не купують », – зазначив він.

Нагадаємо, в листопаді поточного року випуск автотранспорту в Україні в порівнянні з аналогічним періодом минулого року скоротився на 49% до 520 одиниць. Про це напередодні повідомила прес-служба асоціації Укравтопром.