facebook

Автомобільні фари: в яких випадках варто міняти звичайні на ксенонові.

163 переглядів

Те, що ми називаємо ксеноном, це електрична дуга, яка захована в скляну колбу.

Дугу підпалює спеціальний блок, тому кожна лампа і комплектується додатковим модулем. Спочатку він подає на лампу високу напругу (близько 30 000 вольт), потім, коли дуга підпалюється, електроніка знижує напругу до робочої.

Світло газорозрядних ламп яскравіше, ніж галогенових, але особливості ксенону такі, що йому потрібні свої, особливі фари. По-перше, нюанс в тому, що колба і вся лампа мають інші пропорції і габарити.

По-друге, дуга ксенонової лампи набагато більше за розмірами, ніж спіраль розжарювання галогенки. А значить, вона не потрапляє у фокус оптичного елемента звичайних фар, створених під стандартні галогенові лампи.

Крім того, щоб ксенон не сліпив зустрічних і попутних водіїв, фари повинні бути спеціальні температуростійке скло і рефлектор, причому останній повинен бути особливої геометрії. А ще необхідні омивач фар і система автоматичної стабілізації променя (якщо ксенон ставиться на ближнє світло).

Кожене світло хороше на своєму місці. Щоб чужорідна лампа – нехай навіть апріорі більш яскрава – краще  освітлює дорогу перед вашим автомобілем, потрібно забезпечити кілька умов. Такі переробки невиправдані, але без них реального ефекту ви не отримаєте. Тому краще привести в порядок штатні фари і використовувати в них якісні лампи, замінюючи їх новими, не чекаючи поки світло згасне. Також потужне світло білого кольору, схоже на жаданий ксенон, дають LED-лампи, які до того ж можна ставити в “галогеновую” оптику.

Теоретично, сенс переходити на ксенон буде, якщо для вашої машини існують заводські ксенонові фари, і вам вдасться їх придбати в комплекті з хорошими лампами.