facebook

Що дали українському ринку пільги на імпорт електромобілів. Підсумки 9 місяців продаж

103 переглядів

Через 2 місяці закінчується пільговий період на ввезення електромобілів, які на сьогоднішній день звільнені від всіх податків. AUTO-Consulting проаналізував, хто виграв, а хто програв від діючих пільг на електрокари.
Для того, щоб зробити висновок про те, наскільки діючі із початку року пільги, вплинули на популярність електромобілів в Україні, досить проаналізувати статистику продаж.

Для того, щоб зробити висновок про те, наскільки чинна влада з початку року пільги, вплинули на популярність електромобілів в Україні, досить проаналізувати статистику продажів.
За даними AUTO-Consulting, за 9 місяців 2018 року нових електрокарів в нашій країні було реалізовано на 32% більше, ніж за 9 місяців 2017 го. На перший погляд – непогано. Насправді, якщо відсотки перевести в реальні штуки, виявиться, що це всього на сотню більше: 367 шт. в 2018-м і 276 шт. в 2017-му. А обсяг продажів нових електромобілів серед всіх продажів нових авто на ринку становить менше 1% – всього 0,6%. І він виріс з минулого року всього на 0,1% від всього ринку нових автомобілів. Тобто, м’яко кажучи, ажіотажу не спостерігається.

Серед лідерів продаж нових електрокарів – Renault ZOE, BMW i3, Tesla Model S, Hyundai Ioniq. А також – одиничні продажі нових (2017-2018 р.в.) KIA Soul, smart Electric Drive, Mercedes-Benz B-Class.