facebook

В’язниця і пожиттєве позбавлення водійських прав: депутати вирішили строго карати порушників

2 968 переглядів

Верховна Рада схвалила в першому читанні зміни до деяких законодавчих актів України “щодо запобігання смертності на дорогах”. Законопроект №7064 за основу підтримали 240 депутатів.

Законопроектом пропонується встановити кримінальне покарання за керування транспортними засобами у стані алкогольного сп’яніння або у стані, викликаному вживанням наркотичних або інших одурманюючих засобів. За це пропонується карати позбавленням волі на строк від восьми до десяти років. Зараз це адміністративне правопорушення.

У разі скоєння ДТП в стані сп’яніння, яке призвело до загибелі людей, пропонується саджати до в’язниці на 15 років (зараз – до десяти років).

Документом передбачено, що особа, яка позбавлена права керувати транспортним засобом за керування в нетверезому вигляді і яка знову керувала автомобілем, каратиметься позбавленням волі на строк п’ять років з позбавленням права керувати транспортними засобами по життєво.

Законопроектом також передбачається доповнити закон “Про основи національної безпеки України” новими положеннями щодо визначення загрози національній безпеці від зростання аварійності, в тому числі й через те, що водії у стані алкогольного сп’яніння сідають за кермо.

Як зазначається в пояснювальній записці до законопроекту, “37% від загальної кількості ДТП припадає на аварії за участю водіїв, що перебувають за кермом у стані алкогольного сп’яніння”.

Нагадаємо, у 2016 році в Україні збільшили штраф за водіння в нетверезому вигляді. На сьогоднішній день він складає 10,2 тис. грн, а також позбавлення водія прав на рік. У разі повторного порушення протягом двох років водій повинен сплатити штраф у розмірі 20,4 тис. грн з позбавленням прав на три роки.