facebook

Штраф за водіння без ременя безпеки зросте в 17 разів

3 030 переглядів

У Верховній Раді найближчим часом розглядатимуть новий законопроект, що передбачає збільшення покарання за ігнорування ременя безпеки.

Зараз штраф становить 51 грн, а згідно з новою постановою, він збільшиться майже в 17 разів – до 850 грн. Відповідний документ зявився на сайті парламенту.

Йдеться про те, що високий рівень смертності і травматизму змушує переглядати вимоги до водіїв. За статистикою, щорічно на дорогах України гинуть майже 3,5 тис. людей, травмуються не менше 35 тис. А дані Всесвітньої організації охорони здоров’я показують, що ефективність ременів безпеки для порятунку життів становить 50% ДТП.

“Рівень користування ременями безпеки в Україні – найнижчий серед усіх країн Європи. Їх використовують тільки 15 відсотків водіїв, за даними дослідження кампанії “За безпечні дороги”, проведеної 2017 року. Наприклад, у Франції 99 відсотків водіїв постійно користуються ременями безпеки, у Чехії – 97 відсотків, Словенії – 93 відсотки, Польщі – 83″, – йдеться в документі.

В Європі сума штрафів суттєвіша, ніж в Укрїні. У Чехії за таке порушення стягують 77 євро, у Словенії – 120 євро, а у Франції – 135 євро.