facebook

Прощавай халява: США можуть увести мита до 25% на імпорт авто

465 переглядів

Президент США Дональд Трамп доручив Міністерству торгівлі перевірити як впливає ввезення автомобілів на національну безпеку країни. У разі негативного впливу, влада США зможе установити 25% мита на імпорт закордонних авто.

«Є дані, що протягом десятиліть імпорт з-за кордону підривав нашу вітчизняну автоіндустрію. Міністерство торгівлі проведе ретельне, чесне і прозоре розслідування, ослабив цей імпорт нашу економіку і чи може він зашкодити нашій національній безпеці», – сказав міністр торгівлі США Уілбур Росс, передає Reuters.

Повідомляється, що високі податки на імпортні авто можуть сильно вдарити по азіатським автовиробникам, включаючи Toyota Motor Corp, Nissan Motor Co, Honda Motor Co і Hyundai, що займають на ринку США провідні позиції. Європейські виробники також можуть постраждати.

На це влада Японії і Південної Кореї повідомила, що стежитимуть за ситуацією, а Китай зазначив, що буде захищати інтереси своєї країни.

«Китай виступає проти зловживань положеннями національної безпеки, які серйозно зазіхають на багатосторонні торговельні системи і порушують нормальний порядок міжнародної торгівлі», – заявив представник міністерства торгівлі КНР.

США розслідують цю справу згідно розділу 232 Закону про розширення торгівлі від 1962 року. У документі ідеться про те, що виконавча влада може вивчати вплив імпорту на національну безпеку.