facebook

«5 неписаних правил» для кожного автовласника

285 переглядів

Правила дорожнього руху – аксіома для кожного водія. Але, крім основних правил, є безліч негласних, які допоможуть вам більш впевнено їздити, зберегти нерви і навіть життя. Своєчасне технічне обслуговування.

Ми не будемо розповідати вам про такі очевидні речі, як заміна двірників, адже їх несправність ви побачите самі. А ось з внутрішнім змістом авто все набагато складніше. Існує більше десятка підвидів технічного обслуговування (планове, щоденне, сезонне і т. Д.), Але об’єднує їх одне – своєчасність. Саме вчасно проведене технічне обслуговування сприяє надійній роботі автомобіля, виявляє можливі несправності і призводить до економії ваших коштів і часу в майбутньому. Отже, заміна життєво важливих деталей проводиться в залежності від пробігу, адже кожен водій експлуатує автомобіль по-своєму. Паливний фільтр – елемент, який так само важливий для автомобіля, як і саме паливо. У зв’язку з цим міняти його необхідно кожні 30-50 тис. Км. Моторне масло і фільтр захищають самі швидко стираються деталі двигуна, тому не дивно, що стежити за їх станом потрібно в рази частіше – тобто кожні 10 тис. Км. Свічки запалювання необхідно міняти кожні 30-50 тис. Км пробігу, адже двигун стане погано працювати через пропуски запалювання. Автомобільний акумулятор рідко удостоюється належної уваги до самої несправності. Якщо ви завжди дбаєте про зарядку акумулятора і доглядаєте за ним, через 80 тис. Км слід його перевірити і, якщо потрібно, замінити. Ще один фільтр, на який слід звернути увагу, – повітряний. Пил і інші частинки повітря можуть при засміченні фільтра завдати великої шкоди двигуну. Тому кожні 10-15 тис. Км його необхідно перевіряти або замінювати. Якщо в авто є спеціальний датчик, звертайте увагу на його попередження. Ремені ГРМ і приводні ремені. Ті самі деталі вашого автомобіля, які передають обертання від двигуна до генератора, ряду інших елементів і приводять в обертання клапани. При несвоєчасному виявленні проблеми вас чекає найгірша новина і дорогий ремонт. Періодичність заміни ременя ГРМ залежить строго від моделі автомобіля, і сама величина такого пробігу є суворої (в середньому від 60 тис. До 120 тис. Км) і, крім того, обов’язкове заміна в разі надмірного зносу. Охолоджуюча рідина (антифриз). Вона охолоджує мотор вашого автомобіля і захищає від корозії систему охолодження. Перевіряти бажано щомісяця, а замінювати кожні 80 тис. Км. Знос гальмівних колодок і гальмівної рідини безпосередньо залежить від манери і умов їзди, але в середньому заміну варто проводити кожні 20-50 тис. Км пробігу.

Послуги драйвера

Яким би впевненим водієм ви не були, все ж варто подбати про безпеку себе і оточуючих. Послуга драйвера не так дорога, як ви думаєте, але допоможе заощадити велику суму в разі штрафу або навіть життя. Будь-яка служба таксі допоможе, просто зверніться із запитом «тверезий водій» – і ви в безпеці, на своїй же машині доберетеся додому.

«Автобезпека»

Щодня в поліцію надходять все нові і нові заяви про викрадення, так як більше 90% автомобілів знаходяться під слабким охороною. Пройшли вже часи, коли було досить внутрішньої сигналізації, адже злодії знаходять нові способи обійти систему безпеки, навіть самі «кустарні» в стилі замаскованої кнопки подачі палива або блокування керма. Прийшов час подумати і убезпечити свого залізного друга більш сучасними способами.


Датчики на панелі автомобіля сповіщають водіїв про різні несправності. Значки роблять схожими, але графічне зображення все-таки може відрізнятися. Але, не кожна лампочка сигналізує автомобілістам про критичну несправності, колірна індикація допоможе вам визначити ступінь загрози. Жовті індикатори рекомендують звернути увагу на сервісне обслуговування (дивись перший пункт про своєчасність технічного обслуговування) або зробити якісь дії з управління автомобілем. Червоні значки попереджають про небезпеку, і іноді не варто продовжувати рух до усунення несправності і сигналу.
Екстрених дзвінків у телефонній книзі

Ми зараз не про друзів, які зможуть прибігти до вас на допомогу при першій же необхідності, і не про виклик поліції при ДТП. Якщо у вас закінчився бензин або необхідно екстрено «прикурити» акумулятор, зателефонуйте в службу таксі. За ціною вам це обійдеться як поїздка по лівому березі, але вийде однозначно дешевше, ніж викликати евакуатор. До речі, номер евакуатора і служби порятунку також слід записати. Сподіваємося, що вони вам не знадобляться – так само, як номери страхової компанії і поліції, але все ж, варто мати їх під рукою.

Leave a Reply