facebook

Як обрати зимову гуму

440 переглядів

Є 5 основних момента, на які необхідно звертати увагу при виборі зимової гуми: малюнок протектора, шипи, виробник, специфікація, маркування.

Поради щодо вибору зимової гуми:

1. Разновідності зимової гуми

У вас є два варіанти: нешипованная гума (європейська та скандинавська) і шипована гума.

Європейська гума підійде для водіїв, які люблять швидку їзду. У неї найбільш ефективне зчеплення з дорогою при поганій погоді, діагональний малюнок протектора, багато водовідвідних каналів.
Скандинавська гума підійде для тих, хто їздить не дуже швидко. Вона має хороше зчеплення з дорогою на льоду, м’які по жорсткості шини, малюнок складається з особливих прямокутників або ромбів, під час руху легко пробиває крижаний покрив. Підходить для асфальтових доріг.
Шипована гума має ефективне “прилипання” до вкритої льодом дороги і швидке гальмування в екстрених випадках. Ідеально підходить для водіїв, що тільки недавно сіли за кермо. Шини середньої жорсткості, малюнок протектора звивистий і хвилеподібний. Але варто звернути увагу, що в деяких країнах Європи шипована гума заборонена.
2. Виробник і специфікація гуми

Як правило, дешева зимова гума не зовсім якісна. Тому обов’язково вивчіть специфікацію, а також подивіться відгуки про обраної моделі і виробника. Найкраще пошукати на декількох майданчиках.

3. Проведіть для покришки своєрідний тест-драйв

Проведіть по шині текстильної рукавичкою в напрямку малюнка протектора. Якщо на шляху вашої руки не було ніяких перешкод, значить, продукт хороший.

4. Термін придатності зимової гуми

За ГОСТом, нова гума повинна зберігатися не більше 2-х років.

5. Вивчіть маркування

Перш ніж купити нову зимову “взуття” для автомобіля попросіть у продавця сертифікат відповідності європейським і українським стандартам.

6. Коли потрібно перевзувати авто в зимову гуму

Фахівці радять відвідати шиномонтаж як тільки температура повітря опуститися нижче +7.

Leave a Reply